Slovenská tenisová jednotka ukázala železné nervy: Vyhratá vojna s odvráteným mečbalom

Viktória Kužmová
Viktória Kužmová

BRATISLAVA - Slovenská tenistka Viktória Kužmová postúpila na turnaji WTA v uzbeckom Taškente do štvrťfinále dvojhry. V stredu zvládla náročný zápas s Belgičankou Greetou Minnenovou, ktorú zdolala v trojsetovej bitke 5:7, 6:3, 7:6 (7). Košická rodáčka v treťom dejstve odvrátila za stavu 5:6 mečbal súperky a takisto ju nevyviedol z miery ani premrhaný náskok 3:0 v tajbrejku rozhodujúceho setu. Nasadená jednotka turnaja napokon po 132 minútach premenila tretí mečbal v zápase, keď šikovne zahrala loptičku tesne za sieť.

Viktória Kužmová štartuje na turnaji v Taškente prvýkrát a naďalej živí šancu na svoj premiérový titul z podujatí WTA. V hlavnom meste Uzbekistanu ukončila negatívnu sériu troch prehier, ktorú zaznamenala na americkom kontinente. Po skalpe Francescy Di Lorenzovej v prvom kole zdolala aj 124. hráčku sveta Minnenovú, hoci v zápase zahrala až jedenásť dvojchýb a po druhom servise získala iba 35% loptičiek. Súperke dokonca dovolila uhrať desať fiftínov po sebe, ale napokon sa tešila z postupu Slovenka.

V dueli o postup medzi elitné kvarteto turnaja čaká slovenskú ženskú tenisovú jednotku víťazka poľsko-českého súboja Katarzyna Kawová - Kristýna Plíšková.

Dvojhra - osemfinále:
Viktória Kužmová (SR-1) - Greet Minnenová (Belg.) 5:7, 6:3, 7:6 (7) za 132 minút


Tagy: Viktória Kužmová Kristýna Plíšková Greet Minnenová

Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA