Mal hviezdiť po boku Messiho či Ronalda: Povedal mu to aj Modrič... Človek mieni, život mení

Adel Taarabt v drese Benficy Lisabon
Adel Taarabt v drese Benficy Lisabon

LISABON - V časoch mladej slávy, keď sa o ňom svet futbalu iba dozvedal ako o nádejnom talente, sú dávno preč. Odvial ich vietor a dnes už má 30 rokov, hráva za Benficu Lisabon. Kedysi mu však bola predpovedaná budúcnosť totálnej hviezdy, ktorá bude konkurenciou pre najlepších. Reč je o Maročanovi Adelovi Taarabtovi.

Taarabt sa dostal do Tottenhamu v roku 2007 a vtedy bolo všetko skvelé. Ideálny klub pre ďalší rozvoj a potom možno prestup do veľkoklubu. Lenže Taarabt mienil, osud menil a všetko odišlo šmahom ruky. Za Tottenham odohral behom troch rokov len deväť zápasov a v roku 2010 odišiel do Queens Park Rangers. 

Záložník z Maroka sa stal v sezóne 2010/11 dokonca hráčom roka v Championship a QPR dotiahol do Premier League. To bol však jediný záblesk geniality, ktorú ukrýval pod motorom. Trápenie prostredníctvom hosťovaní vo Fulhame a AC Miláno len stvrdilo jeho zlú pozíciu. Pritom raz mu aj Luka Modrič povedal, že ho čaká fantastická kariéra. 

"Nerád to o sebe hovorím, ale myslím si, že ak ste hovorili s každým, kto ma videl hrať ako mladého hráča, mnohí by povedali, že skončím v Barcelone alebo Reale Madrid. Dokonca mi to povedal aj Luka Modrič," hovorí Taarabt v rozhovore pre magazín FourFourTwo. 

"Nestalo sa to. Nie kvôli iným, ale kvôli mne," uvedomuje si Taarabt svoje predošlé chyby, ktoré ale už nemôže žiadnym spôsobom prinavrátiť a vykonať nanovo. 

Taarabtova kariéra sa od roku 2015 posunula do Portugalska, kde hrá za Benficu Lisabon. Tvorca hry z Afriky nastúpil za lisabonský klub prvýkrát až po 1 387 dňoch od podpisu zmluvy. Bolo to v marci tohto roka a konečne hráva na pravidelnej báze. Mocný portugalský klub je v tabuľke na druhom mieste za prekvapením súťaže Famalicaom. Ktovie, možno práve Taarabt sa preukáže ako jazýček na váhach a svojimi výkonmi rozhodne o titule pre Benficu. 


Tagy: FC Barcelona Real Madrid Luka Modrič Adel Taarabt Benfica Lisabon Queens Park Rangers

Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Armando Franca; Video: YouTube/MaagComps

DISKUSIA