VIDEO Mak v Rusku hrdinom: Takýmto gólom rozhodol o pohárovom postupe Zenitu

Róbert Mak rozhodol o triumfe ZenituRóbert Mak rozhodol o triumfe Zenitu Zdroj: fc-zenit.ru - Вячеслав Евдокимов

MOSKVA - Futbalisti Zenitu Petrohrad zvíťazili v stredajšom zápase Ruského pohára na ihrisku FK Jenisej Krasnojarsk 2:1 a postúpili do osemfinále.

Za hostí hral do 81. minúty slovenský reprezentant Róbert Mak, ktorý v 63. minúte strelil druhý gól svojho tímu. Prvý gól zaznamenali ďalekonosnou strelou domáci, Zenit po prestávke otočil skóre.

"Už v prvom polčase sme mali šance na vyrovnanie," uviedol na svojej webovej stránke Mak. Po jeho strele v 58. minúte, ktorú zablokoval súperov hráč Pavel Rožkov rukou, nasledoval pokutový kop. Nariadenú penaltu premenil Alex Sutormin. O päť minút Mak skóroval, keď sa lopta odrazila od pravej žrde do bránky. "Sme spokojní, postúpili sme. Som rád, že som k tomu prispel gólom a asistenciou,” dodal slovenský reprezentant.

Viac o téme: Róbert Mak Zenit Petrohrad Ruský pohár FK Jenisej Krasnojarsk