VIDEO Trenčín bol na pokraji senzačného pohárového konca, v dráme sa vytrápili aj Zlaté Moravce

Hráč Slavoja Ľubomír Korijkov, vpravo hráč ViOnu Martin KovaľHráč Slavoja Ľubomír Korijkov, vpravo hráč ViOnu Martin Kovaľ Zdroj: TASR - Roman Hanc

BRATISLAVA - Futbalisti MŠK Žilina sa suverénnym spôsobom prebojovali do osemfinále Slovenského pohára. V 4. kole Slovnaft Cup-u triumfovali na pôde AFC Nové Mesto nad Váhom 4:0.

Ďalej idú aj ďalší fortunaligisti - FC DAC 1904 Dunajská Streda, FC Vion Zlaté Moravce-Vráble, AS Trenčín, MFK Ružomberok a ŠKF iClinic Sereď.

Futbalisti AS Trenčín sa na postup ale poriadne natrápili. V stredajšom zápase zvíťazili nad FC Košice až po jedenástkovom rozstrele. V riadnom hracom čase sa duel skončil remízou 2:2, ktorú hosťom zabezpečil v 89. minúte dvojgólový bosniansky legionár Hamza Čatakovič. Strely zo značky pokutového kopu už zvládli lepšie Trenčania, ktorí uspeli štyrikrát, zatiaľ čo východniari iba raz.

Brankár Slavoja Richard Gmitter, Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR - Roman Hanc

Dramatický priebeh malo aj stretnutie druholigového Trebišova so Zlatými Moravcami, v ktorom fortunaligista triumfoval 2:1 vďaka gólu Chorváta Antonia Asanoviča z 86. minúty.

Naopak, bez vážnejších problémov si vybojovali postup hráči MŠK Žilina. Na ihrisku Nového Mesta nad Váhom triumfovali suverénne 4:0. Do siete treťoligistu presne namierili Filip Balaj, Ján Bernát s Kristiánom Vallom a vlastného brankára nechtiac prekonal Pavol Šupka.

MFK Ružomberok zvíťazil na východe Slovenska v Kalši podobne suverénne 6:2 a Sereď si poradila s Vysokou nad Kysucou 4:0.

Stále platí fakt, že zo Slovnaft Cupu 2019/2020 vypadli spomedzi fortunaligistov len futbalisti Michaloviec. Túto bilanciu nezmenili ani hráči Dunajskej Stredy, ktorí večer zvíťazili nad TJ Družstevník Radimov 2:0 na skalickom trávniku. Proti účastníkovi V. ligy Západ nemali jednoduchú úlohu a o postupe ďalej rozhodli až v druhom polčase. Do listiny strelcov sa zapísali Eric Ramírez a Danylo Beskorovajnyj.

Slavoj Trebišov - Fc ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:2 (1:1)
Góly: 20. Tóth – 26. Orávik, 86. Asanović

AFC Nové Mesto nad Váhom - MŠK Žilina 0:4 (0:3)
Góly: 24. Bernát, 26. Šupka (vlastný), 44. Balaj 67. Vallo

FC Košice - AS Trenčín 2:2 (1:0), na penalty 1:4
Góly: 29. Gáll, 69. Karaš – 48., 89. Čataković

TJ Mladosť Kalša - MFK Ružomberok 2:6 (1:3)
Góly: 43., 56. Capík - 16., 23. Novotný, 39., 83. Takáč, 71., 80. Bobček

OFK Dunajská Lužná - FC Petržalka 0:3 (0:1)
Góly: 35., 65. Turčák, 90. Almási

MŠK Spartak Medzilaborce - MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (1:1)
Góly: 7. Roháč - 36. Dolný, 69. Laksik

TJ Spartak Vysoká nad Kysucou - muži - ŠKF iClinic Sereď 0:4 (0:2)
Góly: 24., 40. Špehar (prvý z 11 m), 71. Nascimento, 72. Louka

TJ Družstevník Bešeňov - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:7 (0:5)
Góly: 56. Benkó - 5., 37., 53. Lukáč, 13. Laura, 25. Kačerík, 40. Bartoš, 70. Kotora

MŠK Spišské Podhradie - FK Poprad 0:3 (0:1)
Góly: 22. Slebodník, 75. Luberda, 76. Jančak

FK Marcelová A - MFK Skalica 0:3 (0:1)
Góly: 33. Blažek, 57. Tomovič, 73. Šebesta

TJ Družstevník Radimov - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:0)
Góly: 64. Ramirez, 79. Beskorovajnyj

Viac o téme: AS Trenčín MŠK Žilina Slovnaft Cup AFC Nové Mesto nad Váhom FC Košice