Krutý vstup do bojov o ME: Hádzanárky v úvodnom vystúpení pocítili drvivú silu Ruska!

Pavol StreicherPavol Streicher Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Slovenské hádzanárky podľahli vo svojom úvodnom zápase 4. skupiny kvalifikácie ME 2020 domácim Ruskám 15:34. Zverenkám trénera Pavla Streichera nevyšla najmä druhá polovica zápasu, keď druhý polčas prehrali 5:17. Najbližšie sa predstavia v nedeľu 29. septembra v Hlohovci proti Srbkám.

Rusky, úradujúce olympijské šampiónky z Ria de Janeiro a aktuálne vicemajsterky Európy, sú na čele tabuľky o skóre pred Srbkami. Slovenky sú po prvom zápase na poslednom štvrtom mieste. Na šampionát postúpia dva najlepšie tímy.

Slovenky v úvode držali krok s topfavoritkami 4. skupiny. Skóre stretnutia otvorila po niekoľkých sekundách Rebičová. Domáce však okamžite vyrovnali a vzápätí otočili na 2:1. Slovenky nedovolili súperkám výraznejšie odskočiť a v 12. minúte sa opäť dostali do vedenia vďaka Rajnohovej. Slovenky dobre bránili, ale v útočnej fáze doplácali na nepresnosti. Tie Rusky využívali a postupne si vypracovali sedemgóloý náskok.

Druhý polčas nezačali Slovenky ideálne, v úvodných desiatich minútach dokázali streliť iba gól. Naopak, Rusky si zvýšili náskok na desať gólov, nezastavilo ich ani dvojminútové oslabenie. Slovenky rovnako ako prvom polčase zaostávali za súperkami v presnosti v ofenzíve, dobrý výkon navyše predvádzala ruská brankárka. Rusky nekompromisne trestali slovenské chyby a zvíťazili hladko o 19 gólov.

Rusko - SLOVENSKO 34:15 (17:10)
Najviac bodov Ruska: Viachirevová 8/5, Kuznecovová 5, Malašenková a Kožokarová po 3

Zostava a góly SR: Oguntoyeová (Furgaláková) - M. Rajnohová 4/1, E. Rajnohová 3, Habánková 2, Lanczová, Holešová, Trúnková, Bujnochová, Rebičová po 1, Bajčiová, Bíziková, Pócsiková, Patrnčiaková, Hudáková 0
Rozhodovali: Praštalová, Balvanová (obe BaH), 7 m hody: 8/7 – 2/1, vylúčené: 1:1.

Pavol Streicher, tréner SR: "Prvých dvadsať minút sme vzdorovali. Potom sme mali, žiaľ, zlý záver prvého polčasu, keď sme im dovolili utvoriť si náskok. V druhom polčase sme už nemali síl. Rusky točili dve formácie v rovnakej kvalite. Myslím si, že výsledok zodpovedá priebehu zápasu. Mali sme tiež problém s premieňaním šancí, najmä s takýmto súperom musíme využiť každú príležitosť na skórovanie. V prvom polčase sme mali dobré fázy v útoku aj obrane, ale po zmene strán sme už nemali sily. Na druhej strane, mnohé mladé hráčky dostali šancu hrať proti takémuto súperovi a dúfam, že to bude pre nich motivácia do ďalšej práce."

Srbsko - Švajčiarsko 35:23 (17:11)