Hokejisti Bratislava Capitals prvýkrát padli: Nestačilo ani dvojgólové vedenie po dvoch tretinách

Hokejisti Bratislava Capitals v Topoľčanoch prvýkrát okúsili trpkosť prehryHokejisti Bratislava Capitals v Topoľčanoch prvýkrát okúsili trpkosť prehry Zdroj: športky

BRATISLAVA - Hráči Bratislava Capitals si v piatom kole Slovenskej hokejovej ligy 2019/20 pripísali prvú prehru. V stredajšom dueli na ľade Topoľčian síce po dvoch tretinách viedli o dva góly zásluhou Erika Smolku s Ivanom Jankovičom, ale v treťom dejstve o náskok prišli.

Peter Šišovský s Martinom Hřebíčkom najskôr vyrovnali a Martin Uhnák v samostatných nájazdoch rozhodol o víťazstve domácich 3:2. Hokejisti z hlavného mesta sa napriek tomu udržali na líderskej pozícii.

Za nimi sa v tabuľke nachádzajú tri tímy so ziskom dvanástich bodov. Druhý Martin triumfoval na klzisku Levíc 4:1, tretia Dubnica doma zdolala Skalicu 5:2 a štvrtá Spišská Nová Ves si poradila s Považskou Bystricou 3:2.

HC Topoľčany - Bratislava Capitals 3:2 pp a sn (0:1, 0:1, 2:0, - 0:0, 1:0)
Góly: 46. Šišovský (Kováčik, Tomčák), 48. Hřebíček (Kováčik), rozhodujúci nájazd Uhnák – 7. Smolka (Sloboda, Danišovský), 34. Jankovič (Smolka, Danišovský). Rozhodovali: Vido - Kiepeš, Stankovič, vylúčení: 6:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 1456 divákov

HK Levice - HK Vitar Martin 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Góly: 43. Mrázik (Kuzma, Fominich) – 24. Poliaček (Murček, Brezniak), 27. Poliaček, 36. Murček (Dírer, Rudzan), 50. Zeliska (Dírer, Paulíny). Rozhodovali: Bachúrik - Číž, Hanko, vylúčení: 5:5, navyše: Babka (Martin) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 695 divákov

MHK TSS GROUP Dubnica - HK Skalica 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Góly: 17. Nemček (Jakúbek, Trška), 25. Ďurina (Trška), 54. Nemček (Hegyi, Ďurina), 59. Kristín (Hegyi, Kokavec), 60. Jakúbek (Ďurina, Fančovič) – 32. Horváth (Okoličáni, Štumpf), 38. Janík (Jaša, Ondrušek). Rozhodovali: Krist - P. Tvrdoň, Knižka, vylúčení: 5:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 510 divákov

MsHK DOXXbet Žilina - HK Gladiators Trnava 5:3 (3:1, 2:1, 0:1)
Góly: 2. Pišoja (Prášil), 9. Prášil (Macek, Záhradník), 15. Prášil (Macek, Patlevič), 30. Prášil (Záhradník), 34. Síkela (Minárik, Markovič) – 15. Szalay (Mrava), 36. Klučiar (Jurák), 49. Marguš (Jurák, Jakab). Rozhodovali: Výleta - Kollár, Ševčík, vylúčení: 5:8, navyše: Surán 10 minút za napadnutie hlavy a krku - Beták 10+DKZ za vrazenie na mantinel a nešportové správanie sa, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 484 divákov

HK Spišská Nová Ves - HK'95 Považská Bystrica 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Góly: 13. Ludányi (Saluga), 38. Novák (Štrauch), 47. Saluga (Chovanec) – 53. Zlocha (Ciger), 60. Ligas (Cíger). Rozhodovali: vylúčení: 7:7. navyše: Hús (Považská Bystrica) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 486 divákov

Viac o téme: HC Topoľčany Bratislava Capitals