Slovenský brankár sa ukázal v dobrom svetle, teraz odchádza: Rangers opäť zúžili káder

Slovenský brankár Adam Húska
Slovenský brankár Adam Húska

BRATISLAVA - Slovenský hokejový brankár Adam Húska opustil prípravný kemp klubu zámorskej NHL New York Rangers. Dvadsaťdvaročný zvolenský rodák sa porúčal z prvého tímu po tom, čo vedenie "jazdcov" zúžilo káder na 32 hráčov. Okrem mladého gólmana putovali do mužstva nižšej AHL Hartford Wolf Pack aj kanadský útočník Phillip Di Giuseppe a fínsky obranca Tarmo Reunanen. Informáciu priniesol oficiálny klubový web Newyorčanov.

Húska v minulej sezóne prvýkrát v zámorí nazrel do seniorského hokeja. Po troch rokoch strávených v univerzitnej NCAA odchytal deväť duelov v AHL. V drese Hartfordu zneškodnil 88,9 percenta striel a priemerne na jedno stretnutie inkasoval 3,45 gólu. V brankárskej hierarchii Rangers je talentovaný Slovák na štvrtej pozícii. Pred ním sú Švéd Henrik Lundqvist a Rusi Alexandar Georgijev s Igorom Šesťorkinom.

Bývalý slovenský mládežnícky reprezentant odchytal v rámci predsezónneho kempu polovicu jedného prípravného zápasu. V súboji proti New Jersey Devils (2:4) sa dostal do bránky v 30. minúte a kryl 15 zo 16 striel "diablov" (úspešnosť zákrokov 93,8 %). Ešte pred príchodom do hlavného kempu sa Húska v dobrom svetle ukázal na Turnaji nádejí v Traverse City.


Tagy: New York Rangers Adam Húska Phillip Di Giuseppe Tarmo Reunanen

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Mary Altaffer

DISKUSIA