Fenomenálna dvojica, na ktorú sa nikdy nezabudne: Pomalý koniec ságy dvoch gigantov

Cristiano Ronaldo a Lionel Messi
Cristiano Ronaldo a Lionel Messi

BRATISLAVA - FC Barcelona prišla po víťaznom zápase s Villarrealom (2:1) o svoju najväčšiu hviezdu. Argentínčan Lionel Messi sa len minulý týždeň vrátil po zranení, aby v utorok ihrisko opäť opustil pre zdravotné problémy. Tréner Ernesto Valverde síce hovoril o prevencii pred možným väčším zranením, ale podľa najnovších správ môže 32-ročný Messi vynechať ďalší ligový zápas proti Getafe, či duel Ligy majstrov proti milánskemu Interu.

Podobné problémy má aj Messiho neustály rival Cristiano Ronaldo. 34-ročný portugalský kúzelník pre svalovú únavu vynechal posledný ligový zápas Juventusu s Bresciou, ktorý ´Stará dáma´ vyhrala výsledkom 2:0. Túto informáciu potvrdil samotný manažér Maurizio Sarri, ktorý Ronalda šetril. Bombardér Juventusu Turín sa nezúčastnil ani pondelkového galavečera najlepších svetových futbalistov roka 2019 v milánskom Teatro alla Scala, kde bol ústrednou postavou večera práve Messi.
 
Ten má na svojom konte historicky rekordných 6 ocenení pre najlepšieho futbalistu sveta, portugalský náprotivok má o jednu túto trofej menej. Futbalový svet je už viac ako desaťročie svedkom úžasného predstavenia týchto dvoch fenomenálnych futbalistov, ktorí sa doslova zlatými písmenami naveky zapísali do histórie. Bohužiaľ, čas nedokážeme zastaviť a to sa pomaly, ale isto prejavuje aj na týchto dvoch legendách.
 
 
Podľa štatistík známeho portálu Transfermarkt maródil Messi v aktuálnom roku presne 49 dní, pričom chýbal v štyroch súťažných zápasoch. V roku 2018 vynechal pre zranenia 5 zápasov, no v roku 2017 pre zmenu nevynechal ani jeden zápas. Portugalská mašina má v tomto roku tiež väčšie zdravotné komplikácie ako v minulosti, no na jeho streleckých štatistikách sa to výrazne nepodpísalo. Ronaldo v aktuálnom roku maródil 22 dní a chýbal v 6 zápasoch. V roku 2018 ešte v drese Realu Madrid vynechal Ronaldo len 2 zápasy, či pre porovnanie v roku 2017 vynechal rovnako len 2 zápasy.
 
 
Či chceme, alebo nechceme, je to bohužiaľ tak. Ronaldo v poslednom čase vynecháva stále viac zápasov, Messiho trápia zranenia viac ako počas celej jeho doterajšej kariéry. Môžeme teda s určitosťou povedať, že sa začína pomalý štart konca tejto neuveriteľnej éry, ktorá sa bez pochýb blíži do svojho cieľa. Samozrejme, nikto tu predčasne neukončuje ich slávny príbeh.
 
Zároveň pevne veríme, že v nasledujúcich rokoch budú tieto ikony ešte fanúšikov baviť svojím nenapodobiteľným umením, ale asi nastal čas, aby sme sa prestali nezmyselne doťahovať o tom, ktorý z nich je lepší, ktorý z nich si zaslúži viac uznania. Radšej si naplno užívajme nasledujúce roky týchto dvoch futbalistov, ktorých máme možnosť sledovať počas celej dekády. Raz o tom budeme rozprávať svojim deťom, či vnúčatám. Raz na to budeme spomínať, ale až vtedy si naplno uvedomíme, aké privilégium sme mali, že sme ich mali možnosť dlhé roky sledovať na vlastné oči. Veď koľko fanúšikov na svete by dalo čokoľvek za to, aby mohli vidieť v akcii legendárneho Pelého, Diega Maradonu, George Besta, Bobbyho Charltona, Johana Cruyffa, Alfreda Di Stéfana, či Franza Beckenbauera. 
 

Tagy: Cristiano Ronaldo Lionel Messi

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP, twitter.com/utdarena

DISKUSIA