VIDEO Lobotkova Celta sa zobudila v hodine dvanástej, Sevilla totálne vybuchla

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Profimedia

VIGO – Futbalisti Celty Vigo remizovali vo štvrtkovom zápase 6. kola španielskej La Ligy na domácom ihrisku s Espaňolom Barcelona 1:1. Bod pre domácich zachránil v piatej minúte nadstaveného času útočník Santi Mina. Zopakoval sa tak výsledok, aký sa zrodil v oboch vzájomných dueloch Celty a Espaňolu v minulej sezóne.

Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka nechýbal v základnej zostave domácich, na ihrisku bol do 61. minúty, keď ho vystriedal Brais Mendez. Pred záverom prvého polčasu dostal žltú kartu.

Futbalisti baskického klubu SD Eibar si pripísali prvé víťazstvo v aktuálnej sezóne La Ligy, keď dokázali tromi gólmi v druhom polčase obrátiť vývoj zápasu s FC Sevilla. Eibar sa víťazstvom 3:2 odpútal z predposledného miesta, momentálne mu patrí 16. priečka, naopak Sevilla druhou prehrou za sebou klesla na priebežné 7. miesto.

Hráči Realu Sociedad San Sebastian zvíťazili v záverečnom zápase 6. kola španielskej La Ligy nad Deportivom Alaves 3:0. Baskovia sa posunuli v tabuľke na druhé miesto, na vedúci Real Madrid strácajú bod.

SD Eibar – FC Sevilla 3:2 (0:2)
Góly: 65. Orellana, 77. Leon, 82. Cote - 11. Ocampos, 33. Torres

Celta Vigo – Espaňol Barcelona 1:1 (0:0)
Góly: 90+5. Santi Mina - 48. Giner Pedrosa