Vládkyňa zasnežených svahov Shiffrinová spustila paľbu otázok: Roger, na to ani len nepomysli!

Roger Federer a Mikaela Shiffrinová
Roger Federer a Mikaela Shiffrinová

NEW YORK – Tenisový kolotoč bez Rogera Federera? Pre každého priaznivca bieleho športu zrejme nepredstaviteľná myšlienka, no sympatický Švajčiar má už tridsaťosem rokov a jeho dychberúca kariéra sa nenápadne blíži k záverečnej stanici. Tému možného konca grandslamového rekordéra načrtla aj Mikaela Shiffrinová, zrejme najlepšia lyžiarka všetkých čias a úhlavná rivalka Slovenky Petry Vlhovej.

Americká superhviezda má so svojím idolom fantastický vzťah, čo potvrdil aj ich ďalší spoločný rozhovor. Shiffrinová sa rodáka z Bazileja opýtala, či bude po odchode do tenisového dôchodku cestovať po najväčších turnajoch na svete. "Dobrá otázka. Myslím si, že áno. Podľa mňa by bolo úplne nesprávne, keby som sa nadobro vzdal tenisu," zamyslel sa Federer, ktorý sa nedávno vyjadril, že po skončení kariéry si vie predstaviť aj pôsobenie v trénerskom remesle. 

"Milujem tenis. Zo začiatku to pre mňa nebude ľahké, len si sadnúť s tým, že hru nemôžem ovplyvniť. Predovšetkým na štadióne, kde sa na vás ľudia pozerajú a vy ste na veľkej obrazovke. Ťažké," priznal víťaz nedávneho Laver Cupu, ktorý bol citovaný aj portálom tennisworldusa.

Rozhovor slávnej dvojice sa však neniesol len v hypotetickom duchu, dvadsaťštyriročná kráľovná zasnežených svahov si pripravila celú paletu zaujímavých tém. Na otázku o stravovaní počas zápasov Federer odpovedal bez okolkov: "Ak niečo skutočne potrebujem, tak jem tie energetické veci. Ale to sa nestáva často. Mám rád starú školu, preto pijem len vodu. Snažím sa jesť čo najskôr, čo chcem naučiť aj moje deti," nechal sa počuť víťaz 102. turnajových titulov na okruhu ATP.

Srdcervúce momenty

Populárny Fedex odpovedal aj na otázku o jeho najemotívnejších zážitkoch mimo tenisového kurtu. Práve nefalšované a neraz aj mimoriadne emotívne reakcie neodmysliteľne patria ku kariére obdivovaného športovca. "Moment, keď viacerí hráči FC Bazilej ukončili kariéru, sledoval som ceremoniál a myslel som si, že bola obrovská škoda, že opustili klub. Naozaj sa ma to dotklo, rovnako ako naše víťazstvá v Lige majstrov," priznal dlhoročný fanúšik bazilejského klubu a bezpochyby najznámejší rodák z tretieho najväčšieho mesta Švajčiarska.

Federer dokonca na prelome 80. a 90. rokov zvažoval aj futbalovú kariéru, no nakoniec predsalen zvíťazil tenis. Sakramentsky dobré rozhodnutie, čo poviete?


Tagy: Roger Federer Mikaela Shiffrinová

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/ps
Foto:
Koláž Športky - SITA/AP/Martial Trezzini; TASR/AP/Richard Shotwell

DISKUSIA