S tým nudným okruhom treba niečo urobiť: Zaujímavý plán prezidenta Putina vo svete F1

Vladimir Putin
Vladimir Putin

SOČI - Ruský prezident Vladimir Putin má v pláne postaviť v Petrohrade nový pretekársky okruh, na ktorom by sa v budúcnosti mohla konať Veľká cena Ruska motoristickej formuly 1. Tá sa v kalendári F1 nachádza od roku 2014, jej dejiskom podľa aktuálne platného sedemročného kontraktu je autodróm neďaleko Olympijského parku v Soči.

Ako uviedol web britského denníka Daily Mail, mesto Soči je medzi turistami veľmi populárne a v ostatných rokoch sa dosť výrazne rozvinulo. Poloha na brehoch Čierneho mora znamená, že mnoho fanúšikov kombinuje prítomnosť na VC Ruska s dovolenkou. Soči však nemá až také prestížne medzinárodné renomé ako druhé najväčšie ruské mesto Petrohrad, v ktorom sa na budúci rok okrem iného uskutočnia aj štyri stretnutia futbalových majstrovstiev Európy.

Myšlienka vybudovania trate v Petrohrade bola témou dialógov už pred desiatimi rokmi. Vtedajší šéf F1 Bernie Ecclestone po dlhoročnej snahe dokázal vstúpiť na ruskú scénu. Avšak, v tom čase dostalo Soči prednosť pred Putinovým rodiskom.

Aj keď sú preteky v Soči považované za moderné, zo strany priaznivcov motoristického športu často dostávajú prívlastok "nudné". Práve zmena dejiska VC Ruska by tak mohla mať pozitívny vplyv na kvalitu ponúkaného produktu.


Tagy: Vladimir Putin VC Ruska

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Pavel Golovkin

DISKUSIA