Sagan získa medailu, predvída Velits

Stane sa po štvrtýkrát majstrom sveta Peter Sagan? Otázka, ktorú si kladie nejeden športový fanúšik na Slovensku, ale aj vo svete. Profilovo mu trať sedí, graduje aj forma. Saganovi veria odborníci a tiež tipéri.

Na cyklistov čaká takmer 300 kilometrov

Dejiskom 92. majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike je britský Yorkshire. Na cyklistov čaká bohatá porcia kilometrov. Trať z Leedsu do Harrogatu meria 285 kilometrov, viac dostali jazdci naposledy „naložené“ pred 43 rokmi. Úvodných približne 190 kilometrov sa pôjde zvlneným terénom stredného Anglicka. Následne sa pretekári presunú do mestečka Harrogate, kde absolvujú sedem 14-kilometrových okruhov s úzkymi cestičkami a množstvom zákrut.

Bookmakeri favorizujú Van der Poela

Profil trate napovedá, že o titul majstra sveta by mali bojovať klasikári. Stávkové kancelárie favorizujú predovšetkým v tejto sezóne v skvelej forme jazdiaceho Van der Poela s kurzom 3,40. Hneď za ním je však náš Peter Sagan. Ak by ste si práve jeho vybrali na tiket, pri vklade 10 eur by ste vyhrali rovných 50. Bez šance však nie je ani Matthews, či Saganov tímový kolega Bennett, obaja s kurzom 20. Podobné mená si na tikety vyberajú aj tipéri, pravda, ich jasným favoritom je Peter Sagan.

Velits očakáva dramatické preteky

Slovenského rýchlika medzi favoritov radí aj známy bývalý skvelý cyklista Peter Velits. Mimochodom, ten sa vo svojej kariére tešil z titulu majstra sveta štyrikrát – tri razy v tímovej časovke a raz v kategórii do 23 rokov. „Majstrovstvá sveta sú vždy špecifické a veľmi ťažké preteky. Tohtoročná trať síce profilovo nie je taká náročná ako tá vlani, ale ani tu to nebudú mať cyklisti jednoduché.“ Ako ďalej Velits prezradil, pri tomto type pretekov môže uspieť ktokoľvek. Verí však, že to bude súboj až do samého záveru pretekov. „U Petra je medaila maximálne reálne. Z tých skúsenosti, ktoré má, môže čerpať a ja verím, že medailu získa. Lenže, sú tam aj iní jazdci, ktorí sa ešte nikdy majstrami sveta nestali. Motiváciu tak majú ešte väčšiu. Z toho mi to vychádza na výborného Van der Poela,“ dodal Velits.  

Tipujte v Niké!

Fandite Petrovi Saganovi na ceste za štvrtým titulom majstra sveta s podaným tiketom. Tipnite si v Niké a doprajte si dvojnásobnú radosť. Navyše, ak ešte nie ste hráčom v najväčšej stávkovej spoločnosti na Slovensku, zaregistrujte sa práve teraz. Lebo Niké každého nového hráča odmení. Pri registrácii si môžete vybrať bonus šitý na vašu mieru.

Navyše, pre všetkých cyklistických fanúšikov prináša Niké v spolupráci s Petrom Velitsom a jeho značkou Isadore súťaž o zaujímavé cyklistické ceny. Tipnite si umiestnete Petra Sagana. Najlepších tipérov odmeníme. Tipujte na fanúšikovských stránkach Niké na Facebooku alebo na Instagrame.

 


Zdroj:
PR článok
Foto:
Niké

DISKUSIA