Gólová prestrelka na Spiši: Ambiciózny klub Bratislava Capitals s ďalšou prehrou

Bratislava Capitals znovu prehrala Bratislava Capitals znovu prehrala Zdroj: Facebook Bratislava Capitals

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Po 6. kole Slovenskej hokejovej ligy je na čele trio trojbodových tímov. Na doterajšieho lídra Capitals Bratislava sa dotiahli ich premožitelia zo Spišskej Novej Vsi ako aj Martinčania.

Na Spiši viedli ambiciózni Bratislavčania po prvej tretine 3:1 a po druhej 4:2, ale domáci skvelým záverom vyrovnali na 5:5. O ich víťazstve v predĺžení rozhodol Matúš Havrila, Capitals iba druhýkrát prehrali. Martin potreboval na triumf nad Považskou Bystricou rovnako až predĺženie. Domáce dva vody zabezpečil v 62. min v presilovke Michal Murček.

predohrávka 15. kola
HK Spišská Nová Ves - Bratislava Capitals 6:5 pp (1:3, 1:1, 3:1 - 1:0)
Góly: 17. Vartovník (Novák, Chovanec), 31. Ondov (Findura, Havrila), 42. Findura (Havrila, Ondov), 50. Novák (Michalčík), 58. Vartovník (Saluga, Kover), 63. Havrila – 1. D. Hudec, 5. Selleck (Sloboda, Vašaš), 13. Varga, 36. Varga (Slovák, Vašaš), 52. D. Hudec (Bača).

Rozhodovali: Korba - Vall, Riš, vylúčení: 5:9, navyše: 5+DKZ Boldižár bitka - 5+DKZ Selleck bitka, Varga 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 4:2, oslabenia: 0:0, 1009 divákov.

6. kolo
HK Gladiators Trnava - MHK TSS GROUP Dubnica 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Góly: 4. Mrava (Hudec, Mrazik), 38. Ševčík (Kamenický), 48. Beták (Klučiar), 60. Mihalko – 12. Kanaet (Jakubík), 18. Jakubík (Kanaet). Rozhodovali: Výleta - Kiepeš, Stankovič, vylúčení: 5:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 235 divákov.

HK Levice - MsHK DOXXbet Žilina 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)
Góly: 11. Tábi (Tužinský, Kuzma), 51. Piačka (König, Novák) – 5. Záhradník (Macek), 21. Markovič (Síkela, Dubeň), 29. Macek (Síkela), 39. Macek, 41. Markovič (Dubeň, Surán), 54. Prášil (Záhradník).  Rozhodovali: Moller - Staššák, Číž, vylúčení: 6:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 948 divákov.

HK Skalica - HC Topoľčany 2:3 (01, 1:0, 1:2)
Góly: 22. Štumpf (Okoličány, Škápik), 54. Šmída (Štumpf) – 1. Ďurčo (Podstavek), 50. Tomčák (Kováčik, Hřebíček), 51. Ručkay (Kováčik). Rozhodovali: J. Tvrdoň - Crman, Šefčík, vylúčení: 7:6, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 623 divákov.

HK VITAR Martin - HK'95 Považská Bystrica 4:3 pp (1:0, 2:1, 0:2 - 1:0)
Góly: 15. Langhammer (Poliaček), 22. Poliaček, 31. Dírer (Paulíny), 62. Murček (Poliaček) – 33. Cíger (Zlocha), 45. Drevenák, 46. Drevenák (Dmitriev). Rozhodovali: Tornay - Wolf, Ďurina, vylúčení: 10:10, navyše: 5+DKZ Šefčík (Považská Bystrica) úder hlavou, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:2, 1138 divákov.

Viac o téme: HK Spišská Nová Ves Bratislava Capitals
  • Zdroj: TASR, SITA