Godla privádzal Zlín do zúfalstva: Pochvala od Jágra, Kladno sa dočkalo po piatich rokoch

Jaromír JágrJaromír Jágr Zdroj: Profimedia

ZLÍN - Hokejisti Kladna sa dočkali prvej výhry po návrate do extraligy po piatich rokoch. Rytíři zvíťazili v 5. kole na ľade Zlína 2:1 a rozhodol o tom v 53. minúte útočník David Stach. Barani zostávajú bez bodu posledný.

"Je to cenné víťazstvo. Vedeli sme, že to tu bude ťažké, už cesta sem bola náročná. Stáli sme v nejakej kolóne a ja som po piatich hodinách v aute úplne doriadený. Predsa len už nemám dvadsať," povedal štyridsaťsedemročný hrajúci majiteľ Kladna Jaromír Jágr, ktorý nastúpil k tretiemu duelu v sezóne a druhýkrát za sebou vyšiel bodovo naprázdno.

Rytíři nadviazali na nedeľný prvý zisk v sezóne po domácej prehre s Vítkovicami 2:3 v predĺžení a v Zlíne zažiaril 30 úspešnými zákrokmi gólman Denis Godla, čerstvá posila. "Som veľmi rád za Denisa, že to takto na úvod zavrel," doplnil Jágr.

Postavenie oboch tímov v tabuľke sa prejavilo na hre a diváci na takmer zaplnenom Zimnom štadióne Luďka Čajky sledovali hlavne boj. Ako prvý mali väčší tlak domáci, z čoho vyplynula presilová hra, v ktorej však Godla zasahovať nemusel.

Následne si vzali slovo Rytíři. Najprv sa dostal do samostatného úniku Žigmund, ale Kašíka neprekonal. Následne zahrozil Valský a v 16. minúte otvoril skóre z hranice bránkoviska Hajný. Za 57 sekúnd ale pri Kautovom vylúčení vyrovnal Švéd Palmberg, ktorý si pripísal prvý gól v českej extralige.

Denis Godla v novom Galéria fotiek (2) Denis Godla Zdroj: rytirikladno.cz

Po 49 sekundách druhej časti musel odstúpiť z hry domáci brankár Kašík. Freibergs fauloval Jágra, ktorý korčúlami vrazil do Kašíka a zlínska opora musela prepustiť svoje miesto dvadsaťročnému Hufovi, ktorý má za sebou v extralige len jediný štart v play out v roku 2017.

"Bek mi podrazil nohy, spadol som a išiel som do brány. On kričal, že je to koleno. Ale bolo to nezavinené," uviedol Jágr. "Vyzerá to na väzy, určite to nie je na týždeň alebo na dva. Až budeme vedieť konkrétny nález, budeme riešiť, čo bude ďalej," povedal tréner Zlína Antonín Stavjaňa.

Do vedenia mohli ísť Barani v polovici duelu, kedy sedel na trestnej lavici práve Jágr, Freibergs ale trafil tyč. Ďalšiu stratu domáci počítali krátko pred koncom druhej tretiny, kedy po Austinovom zákroku skončil s krvavým zranením elitný center Zlína Sedláček. Pri súboji mu spadla prilba a duel pre neho skončil.

Vo záverečnej časti boli mierne lepší hostia, čo premenili celkom ľahko v gól v 53. minúte. Strnadovu ľahkú strelu brankár neudržal v lapačke, čoho pohotovo využil Stach. Domáci mohli vyrovnať za pár sekúnd, kedy chyboval za bránou Godla, ani úplne prázdna bránka ale domácim ku gólu nestačila.

Poslednú možnosť k prvému bodovému zisku v sezóne mal Zlín krátko pred koncom pri početnej výhode, nič prekvapujúce ale nevymyslel. "Náš výkon nebol optimálny, nie je tam ľahkosť. Porážka je zlá," dodal Stavjaňa.

Viac o téme: Jaromír Jágr Denis Godla Rytíři Kladno PSG Berani Zlín