Z jednotky je v novej sezóne len náhradník: Čiliaka vytlačil muž, ktorý opäť neinkasoval

Karel VejmelkaKarel Vejmelka Zdroj: Profimedia

BRNO - Za posledné dva zápasy nepustil brankár brnenských hokejistov Karel Vejmelka ani gól. Dvadsaťtriročný gólman po Sparte vynuloval aj Vítkovice a tiež vďaka nemu Kometa zvíťazila v Ostrave 3:0.

Vejmelka už 120 minút nekapituloval. "Začali sme dobre, aj tím zahral tak, ako si želáme. V každom zápase je náš výkon lepší a lepší. Sme radi, že sme to dnes takto zvládli. Chalani mi veľmi pomáhali," povedal po zápase novinárom Vejmelka, ktorý vlastné zásluhy skromne odmietal.

A to rozhodne nemusel. Hneď na začiatku chytil Šimonovi Stránskému trestné strieľanie. "Vôbec som nevedel, čo by mohol urobiť. Jednoducho som to chcel chytiť a podarilo sa," vyhlásil Vejmelka. "Bolo to dosť dôležité. Zápas, minimálne začiatok by vyzeral inak, keby Vítkovice dali gól prvý. Bol to asi jeden z kľúčových okamihov."

Vejmelka si celkom pripísal 40 zákrokov a aj za stavu 0:3 sa ocital pod vítkovickou paľbou. Na nulu vynaložil veľa úsilia. "Keď ide na mňa veľa striel, je to rozhodne lepšie. Keď toho je menej, tak je ťažšie udržať sa v koncentrácii," povedal Vejmelka.

Brno nad Vítkovicami vyhralo desiatykrát z posledných jedenástich zápasov. Ale darí sa proti nim aj Vejmelkovi. "Je fakt, že zápasov proti Vítkoviciam mám viac, či už v Brne, alebo v Pardubiciach z čias začiatkov. Nevnímam to ale, že by Vítkovice boli tímom, ktorý by mi viac sedel," doplnil Vejmelka.

V Komete Brno pôsobí aj reprezentačný brankár Slovenska Marek Čiliak. Ten však v novej sezóne zatiaľ v ligovom zápase neodchytal ani minútu. Dôvodom sú práve výborné výkony jeho mladého konkurenta, ktorý je aktuálne, zdá sa, brankárom číslo jeden. Je ale otázka času, kedy svoju šancu dostane aj Čiliak.

Viac o téme: Marek Čiliak HC Kometa Brno Vítkovice Ridera Karel Vejmelka
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články