Slafkovský vo finále C1 tesne za pódiom: Medaila mu unikla napriek čistej jazde

Alexander Slafkovský Alexander Slafkovský Zdroj: profimedia.sk

SEU D'URGELL - Finále súťaže singlkanoistov na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v španielskom Seu d'Urgell neprinieslo medailu pre Slovensko. Jediný slovenský zástupca Alexander Slafkovský skončil na štvrtom mieste, víťazom sa stal Francúz Cédric Joly.

Slafkovský za ním zaostal o.1,81 s, od bronzovej medaily Slovinca Luku Božiča delilo 36-ročného Liptáka iba 73 stotín sekundy. Slafkovský vo finále rovnako ako predtým v semifinále predviedol čistú jazdu bez trestných sekúnd a dokonca v navlas rovnakom čase (92,65). Solídne zvládol "vlásenku" aj kombináciu protivodných bránok a väčšiu chybu na trase s 25 bránkami neurobil. Napriek tomu na medailu tesne nesiahol. Slafkovský bol členom zlatej slovenskej hliadky z úvodu svetového šampionátu v Seu d´Urgell, celkovo má v kapse už 10 zlatých zo súťaže družstiev a 2 individuálne strieborné medaily z majstrovstiev sveta.

"Je to taký úsmev cez slzy. Chcel som spraviť radosť divákom, aj tým, ktorí sem prišli. Dopustil som sa viacerých chybičiek, ktoré sú však v Seu drahé a napokon mi to stačilo až na 4. miesto. Som rád, že som mohol reprezentovať Slovensko vo finále, ale ešte je na čom pracovať," povedal Slafkovský pre RTVS.

Desaťčlenné finále C1 bolo bez ďalších dvoch skúsených Slovákov Mateja Beňuša a Michala Martikána. Strieborný medailista z OH 2016 v Riu de Janeiro Beňuš so 4 trestnými sekundami skončil v semifinále na 16. priečke a 5-násobný olympijský medailista Martikán po dodatočnej 50-sekundovej penalizácii na predposlednej bránke klesol až na 29. miesto v 30-člennej konkurencii.

Zásluhou Slafkovského má Slovensko istotu druhej olympijskej miestenky vo vodnom slalome na OH 2020 v Tokiu. Prvú miestenku vybojovali už vo štvrtok v K1 žien Mintálová a Dukátová postupom do semifinále.

Výsledky:

C1 muži - finále: 1. Cédric Joly (Fr.) 90,84 s (0), 2. Ander Elosegi (Šp.) 91,35 (0), 3. Luka Božič (Slovin.) 91,92 (2), 4. Alexander Slafkovský (SR) 92,65 (0), 5. Denis Gargaud Chanut (Fr.) 94,28 (2), 6. David Florence (V. Brit.) 95,86 (0), ... 16. Matej Beňuš,... 29. Michal Martikán (obaja SR) - obaja v semifinále

Viac o téme: Alexander Slafkovský Cédric Joly
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články