Saganov najväčší konkurent v hre o zlato: Všestranný holandský talent si tlak nepripúšťa

Holandský cyklista Mathieu van der Poel
Holandský cyklista Mathieu van der Poel

HARROGATE - Vrcholom majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike budú nedeľňajšie preteky mužov s hromadným štartom. Z pozície favorita do nich pôjde všestranný Holanďan Mathieu van der Poel.

O 9:40 SELČ sa vydá pelotón na trasu z Leedsu do Harrogate, kde príde na rad štrnásťkilometrový okruh, a to hneď sedemkrát. Na trati síce schádza náročný výstup, ale inak o stúpania nebude núdza.

Za hlavného favorita je považovaný dvadsaťštyriročný Van der Poel, ktorý má za sebou skvelú sezónu, počas ktorej žiaril nielen na ceste, ale vyhral v Dánsku aj titul majstra sveta v cyklokrose a stal sa európskym šampiónom v cross country horských bicyklov v Brne. Na ceste oslnil asi najviac v apríli na prestížnom závode Amstel Gold Race.

Veľakrát nevďačnej role hlavného ašpiranta na zlato sa Van der Poel neobáva. "Som rozhodne jeden z najväčších favoritov, s tým musím súhlasiť. Nie je to ale nič nelogického po tom, čo sa mi v sezóne na ceste podarilo," podotkol Van der Poel.

Tlak si nepripúšťa, je na neho zvyknutý a už mnohokrát ukázal, že sa s ním vie vysporiadať. Ako veľmi sú pre neho nedeľné preteky v britskom grófstve Yorkshire dôležité, potvrdil už tým, že vzhľadom na prípravu vynechal aj MS horských bicyklov v kanadskom Mont-Saint-Anne, kde by mal veľkú nádej na titul. "Nebolo to pre mňa ľahké, ale aj také rozhodnutia človek musí urobiť. V Británii je to pre mňa šité ako na mieru. A tak tomu nebude každý rok," vysvetlil Van der Poel.


Tagy: Mathieu van der Poel

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/AP/Luca Bruno

DISKUSIA