Hochschornerovci bojovali, ale medaila im na MS tesne unikla: Veľmi namáhavé, ani si necítim ruky!

Peter a Pavol HochschornerovciPeter a Pavol Hochschornerovci Zdroj: profimedia.sk

SEU D´URGELL - Súrodenci Pavol a Peter Hochschornerovci nezískali medailu na majstrovstvách sveta vo vodnom zjazde v španielskom Seu d´Urgell.

Víťazi kvalifikácie sa vo finále zjazdu zaradili na 4. miesto a za bronzovými Francúzmi Stéphanem Santamariom, a Quentinom Dazeurom zaostali o 1,07 s. Zlato si na úpätí Pyrenejí vypádlovali ďalší francúzski zjazdári Louis Lapointe a Tony Debray. Okrem trojnásobných olympijských šampiónov vo vodnom slalome dvojičiek Hochschornerovcov malo Slovensko vo finále aj duo Juraj Skákala - Matúš Gewissler. Skončili na šiestom mieste.

"Už v prvej zákrute sme urobili chybu, keď som zabral o kameň. Vyklopilo nás na pravú stranu, Paľo to tam musel zachraňovať. Zvyšok jazdy bol celkom fajn, udržali sme dobrú stopu. Nemôžeme sa porovnávať so súpermi, ktorí to robia celý život. Štvrté miesto na majstrovstvách sveta? Pre niekoho je to málo, ale ja som rád, že sme potvrdili, že výkonnostne na to máme. Ak doladíme nejakú techniku, mohlo by to byť lepšie," uviedol Peter Hochschorner. "Od tej chyby, keď sme sa takmer prevrátili, sme išli naplno. Ani si necítim ruky, bolo to veľmi namáhavé," doplnil Pavol Hochschorner.

V sobotu večer sa dvakrát vo finále predstavila aj slovenská zjazdárka Katarína Kopúnová. V kategórii C2 spoločne s Viktóriou Scholczovou skončili na siedmom mieste, v C1 bola deviata. Titul si vybojovala Češka Martina Satková.

MS vo vodnom zjazde - Seu d´Urgell (Šp.) - výsledky:

C2 muži: 1. Louis Lapointe, Tony Debray (Fr.) 57,56 s, 2. Marek Rygl, Petr Veselý (ČR) 57,97, 3. Stéphane Santamaria, Quentin Dazeur (Fr.) 57,99, 4. Pavol a Peter Hochschornerovci 58,92,... 6. Juraj Skákala, Matúš Gewissler (všetci SR) 1:01,32

C2 ženy: 1. Elsa Gaubertová, Margot Beziatová (Fr.) 1:05,80,... 7. Katarína Kopúnová, Viktória Scholczová (SR) 1:10,00

C1 ženy: 1. Martina Satková (ČR) 1:06,18,... 9. Katarína Kopúnová (SR) 1:09,14

Viac o téme: Pavol Hochschorner Peter Hochschorner
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články