VIDEO Tatar prispel gólom k triumfu Montrealu, Chárov Boston deklasoval Chicago

Radosť hráčov Montrealu CanadiensRadosť hráčov Montrealu Canadiens Zdroj: SITA/AP/Graham Hughes

NEW YORK - Šesť slovenských hokejistov zasiahlo do sobotňajších prípravných zápasov pred novou sezónou NHL. Jediný Tomáš Tatar skóroval, keď prispel k víťazstvu Montrealu nad Ottawou 4:3 po predĺžení. V drese Senators sa predstavil obranca Christián Jaroš, odohral 21:20 min s bilanciou 3 strely, 2 "hity" a 1 zablokovaná strela.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára nechýbal pri "demolácii" Chicaga 8:2. Chára odkorčuľoval takmer 23 minút so štatistikami 1 strela, 2 "hity", 1 blok a 1 plusový bod. V drese víťazov sa blysli hetrikmi David Pastrňák a Jake DeBrusk. Zaujímavý zápas má za sebou aj obranca Erik Černák. Jeho Tampa Bay síce podľahla Floride 0:1 po nájazdoch, ale 22-ročný slovenský obranca bol s 5 pokusmi druhý najaktívnejší strelec svojho tímu po Nikitovi Kučerovovi (6). Počas 21:29 min na ľade si Černák pripísal aj 3 bodyčeky, 1 zablokovanú strelu a 2 trestné minúty.