Búrlivá kulisa na východe: Slovan po prehre v Michalovciach prišiel o post lídra

Mike Dalhuisen, brankár Adam Trenčan (obaja Michalovce) a Michael VandasMike Dalhuisen, brankár Adam Trenčan (obaja Michalovce) a Michael Vandas Zdroj: TASR - Roman Hanc

MICHALOVCE - Hráči Slovana Bratislava v nedeľu prišli o líderskú pozíciu, keď prehrali v Michalovciach 3:4. "Belasí" na Zemplíne dvakrát viedli po presných zásahoch Tomáša Ziga s Radovanom Pulišom, ale v oboch prípadoch prišli o tesný náskok. Vyrovnávali Peter Galamboš s Matejom Giľákom. Nováčik rozhodol o víťazstve v záverečnej tretine, keď odskočil na rozdiel dvoch gólov. Chyby v defenzíve hostí potrestali Christophe Lalancette s Jakubom Linetom a Slovan už len skorigoval konečný výsledok. V 55. min premenil trestné strieľanie Zigo.

Pred búrlivou kulisou sa hral od úvodných minút rýchly hokej a prvá tretina priniesla hru hore-dole. Safaralejev s Giľakom pohrozili brankárovi Brustovi, no prvý gól zápasu padol do bránky domácich. Domáceho brankára Trenčana prestrelil v 10. minúte Zigo a hostia viedli - 0:1. Ich náskok však nemal dlhé trvanie, pretože vylúčenie Kukumberga potrestal Galamboš, ktorý s výdatným prispením brankára hostí Brusta strelil svoj prvý gól v sezóne - 1:1.

Aj v 2. tretine išli do vedenia hostia, keď v 28. minúte Abdul v úniku ideálne načasoval prihrávku na Puliša, ktorý pred odkrytou bránkou nezaváhal. Domácich však nezlomil ani tento zásah. Krátko na to mali hostia presilovku, no Michalovčania sa nielenže ubránili oslabeniu, ale krátko po ňom sa do úniku dostal Giľak a z brejku prekonal Brusta - 2:2. V závere druhej časti sa viackrát "iskrilo", zápas dostal väčšie emócie, no napriek šanciam Lineta či Vandasa sa už v nej skóre nezmenilo.

Peter Galamboš, Sameli Ventelä Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR - Roman Hanc

Domáci mali ideálnu možnosť ísť prvýkrát v zápase do vedenia v 43. minúte, keď mali až 95-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. V nej síce neskórovali, no o štyri minúty sa Lalancette uvoľnil za bránkou hostí a lišiacky prekonal Brusta - 3:2. Hostia sa z vyrovnávajúceho gólu radovali v 52. minúte, ale predčasne. Abdul s Pulišom síce prepasírovali puk za ležiaceho Trenčana, konzultácia arbitrov s videorozhodcom potvrdila postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Hostia nielenže nevyrovnali, ale v 53. minúte sa po zmätkoch v ich pásme dostal k puku Linet, ktorý pred odkrytou bránkou nezaváhal a upravil na 4:2. Zaujímavé dianie v tretej tretine podčiarkla situácia z 55. minúty, keď domáci obranca Ventelä fauloval Ziga, ktorý následne z trestného strieľania skorigoval na 4:3. Hostia v závere skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, ďalší gól však už nepadol.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Slovan Bratislava 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Góly: 14. Galamboš, 31. Giľak (Vorobjov), 47. Lalancette, 53. Linet (Safaralejev, Giľak) - 10. Zigo (Vandas), 28. Puliš (Abdul), 55. Zigo (tr. strieľ.). Rozhodovali: Kalina, Orolin - Stanzel, Jobbágy, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3800 divákov (vypredané).

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan - Mesikämmen, Dalhuisen, Ventelä, Vorobjov, Kolba, Hančák - Mašlonka, Lalancette, Juusela - Mesároš, Galamboš, Hričina - Giľak, Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa - Borov

HC Slovan Bratislava: Brust - Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Podlipnik, Jendek, Hudec - Vandas, Zigo, Bondra - Puliš, Kukumberg, Abdul - Miklík, Kytnár, Matoušek - Žitný, Urbánek, Sloboda

Roman Stantien, tréner HC Slovan Bratislava: "Gratulujem Michalovciam k výhre. Za svoju bojovnosť a nasadenie si ju zaslúžili viac ako my."

Peter Bartoš, asistent trénera HK Dukla Ingema Michalovce: "Diváci videli kvalitné stretnutie. My sme sa naň dobre pripravili. Vedeli sme, že Slovan hrá vonku veľmi dobre. Dôležité bolo srdiečko a nasadenie, naši hráči išli až do konca. Ďakujem fanúšikom, ktorí chalanov hnali vpred."

Viac o téme: HC Slovan Bratislava HK Dukla Ingema Michalovce
  • Zdroj: TASR, SITA