VIDEO Šláger na Žitnom ostrove rozhodol exportný gól, Trnava uspela v súboji tabuľkových susedov

Alex Sobczyk pri gólovej akcii a brankár Vionu Branislav PindrochAlex Sobczyk pri gólovej akcii a brankár Vionu Branislav Pindroch Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

ZLATÉ MORAVCE - Trnava zvíťazila na trávniku Zlatých Moraviec 3:1. O víťazstvo hostí sa postarali mladí legionári. Dva góly strelil 22-ročný Rakúšan Alex Sobczyk, tretí pridal iba 19-ročný Brazílčan Rafael Tavares. Trnava po piatom víťazstve v sezóne je v tabuľke štvrtá, o dva body preskočila práve Zlaté Moravce.

Stretnutie tabuľkových susedov začalo pre domácich nešťastne. Už v 5. min využil hrubú chybu Pintéra Sobczyk, ktorý obišiel aj brankára Pindrocha a do prázdnej brány otvoril gólový účet zápasu. V 15. min rozohral štandardnú situáciu Ďubek, ale Asanovičova hlavička len tesne minula pravý horný roh trnavskej brány. Skóre sa opäť menilo v 18. minúte. Vydarenú akciu Spartaka rozbehol Tavares, posunul loptu na Lovata, ten z bránkovej čiary spätnou prihrávkou našiel Sobczyka, ktorý zblízka zvýšil vedenie hostí na 2:0. V 35. min prišiel ďalší gólový úder Trnavčanov. Dangubič vybojoval loptu v strede poľa, vysunul Tavaresa, ktorý prudkou strelou z hranice šestnástky prekonal Pindrocha. V závere prvého polčasu mohol skorigovať výsledok Ďubek, ale trnavský brankár bol proti.

Rafael Tavares a jeho Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Po zmene strán to boli domáci, ktorí sa tlačili pred trnavskú bránu. V 49. min predviedol parádne kúsky striedajúci Gustavo, ktorý šikovne uvoľnil Jaroviča, ten však z 10 m Boleka neprekvapil. V 52. min vystrelil Richtárech, Mitrea jeho strelu zblokoval a následný Kovaľov pokus Bolek vykryl. V 64. min sa v dobrej pozícii objavil Ďubek, ale zo 6 m trafil len trnavského brankára. V 77. min sa po druhej žltej karte porúčal z ihriska kapitán hostí Mitrea. Domáci sa predsa len v presilovke dočkali gólu. V 83. min Ďubek rozohral štandardnú situáciu, na jeho center si vyskočil Rodrigues a prudkou hlavičkou nedal Bolekovi šancu. V nadstavenom čase vykopol loptu z bránkovej čiary jeden z obrancov hostí a následnú tvrdú strelu Čögleya vytesnil Bolek na roh. V závere si hostia už víťazstvo ustrážili a odnášajú si zo Zlatých Moraviec tri body.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FC Spartak Trnava 1:3 (0:3)
Góly: 86. Rodrigues - 5. a 18. Sobczyk, 35. Tavares. Rozhodoval: Očenáš - Ádám, Jekkel, ŽK: Čögley, Brašeň, Sloboda, Rodrigues - Mitrea, ČK: 77. Mitrea (Trnava) po druhej ŽK, 3384 divákov.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Pindroch - Čögley, Asanovič, Pintér, Brašeň - Švec (46. Gustavo), Sloboda, Duga (33. Richtárech), Kovaľ (79. Rodrigues) - Ďubek - Jarovič

FC Spartak Trnava: Bolek - Turňa, Mitrea, Mesík - Diogo (72. Yilmaz), Gamboš, Tešija, Lovat (67. Oršula) - Dangubič (67. Menich) - Sobczyk, Tavares

Karol Praženica, tréner ViOn-u: "Celý zápas ovplyvnil začiatok, keď sme po chybe inkasovali. Veľmi ťažko sa nám na to reagovalo a o chvíľu sme inkasovali aj druhý gól. V druhom polčase sme zmenili rozostavenie a vytvorili sme si tlak. Potrebovali sme však gól streliť skôr ako len v závere. Súper vyhral zaslúžene."

Ricardo Cheu, tréner Trnavy: "Zápas sme zvládli hlavne v strede poľa, mali sme dobrý pressing a vychádzali nám brejky. V druhom polčase sme zápas kontrolovali, aj keď domáci sa snažili a v závere predsa len skórovali. Myslií si, že sme vyhrali zaslúžene."

Žilina v šlágri neuspela na Žitnom ostrove

Prvá vážnejšia šanca prišla zo strany Dunajskej Stredy v 5. minúte, po rohovom kope Ronana skúšal z päťky prekonať súperovho brankára Oravec, ale Holec skvele zasiahol. V 9. minúte Boženík dostal výborný pas na hranici ofsajdu, postupoval sám na bránu, ale jeho strelecký pokus skončil tesne vedľa. O minútu neskôr to Ronan skúšal z 25 metrov, Holec jeho pokus zneškodnil. V 22. minúte sa DAC ujal vedenia, Davis získal loptu 23 metrov od brány a ľavačkou poslal loptu do siete – 1:0. V 34. minúte dostal ideálnu prihrávku na ľavej strane K. Vida, ktorý sa dostal pred Holeca, prekonal aj brankára, ale Kiwior stihol loptu z čiary vykopnúť. V 36. minúte sa prezentoval ďalšou strelou K. Vida, ale lopta letela nad bránu. Obojstranne sa hral výborný futbal, hernú prevahu mala Dunajská Streda, ale Žilinčania sa srdnato bránili. V 44. minúte Demiri zahrával priamy kop z pravej strany, na centrovanú loptu však pozornú Jedlička vybehol.

V 49. minúte prišla veľká šanca pre Žilinu na vyrovnanie, center z ľavej strany Balaj sklepol Boženíkovi, ktorý z hranice pokutového územia z prvej poslal loptu nad. V 55. minúte centroval Koštrna z pravej strany, Ramirez hlavičkou poslal loptu do Holecových rúk. V 64. minúte Ronan vystrelil z ľavej strany pokutového územia, ale lopta mierila vedľa žrde. V 69. minúte to Oravec skúšal z hranice pokutového územia, Holec musel loptu vyraziť. V 76. minúte prišlo malé nedorozumenie pred bránou Žiliny, Ramirez poslal prihrávku K. Vidovi, jeho strelu musel reflexne vyraziť Holec. V 89. minúte Ronan poslal center za obranu, lopta sa dostala ku Kružliakovi, ktorý z blízka nedokázal skórovať. V poslednej minúte nadstaveného času ešte Žilinčan Králik po centri hlavou trafil hornú tyč

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MŠK Žilina 1:0 (1:0)
Gól: 22. Davis. Rozhodovali: Kružliak – Štrbo, Benko, ŽK: Beskorovajnyj, Jedlička - Sluka, 804 divákov

DAC: Jedlička - Koštrna, Kružliak, Beskorovainyi, Davis - M. Vida, Oravec – Fábry (72. Blackman), Ronan, K. Vida – Ramirez (90. Sharani)

Žilina: Holec - Kaša, Králik, Kiwior – Tomič (67. Vallo), Káčer, Demiri, Diaz (79. Bichakhchyan), Sluka – Bernát (46. Balaj) – Boženík.

Peter Hyballa, tréner DAC-u: "Ozajstnú prvú šancu sme mali my, keď nepremenil príležitosť Oravec. Bola aj penaltová situácia na Beskorovajného. Ale dnes sme boli dominantní, lepší. Žilina je v ofenzíve dobrá, ale protipressing dnes fungoval tak, ako si to predstavujem. Som hrdý na hráčov. Pri góle sme mali aj trochu šťastia, ale Davis to trafil perfektne. Dnes to bol náš zápas. Po minulotýždňovom stretnutí vládlo trochu napätie, ale dnes to bolo lepšie."

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: "Mali sme dobrý vstup do zápasu, vytvorili sme si stopercentnú šancu na začiatku, myslím teda šancu Boženíka. V prvom polčase sme strácali ľahké lopty pri prechode do útoku. Jedna strata bola aj pri góle Davisa a naštartovala Dunajskú Stredu. DAC mal prevahu do polčasu, v druhom sme sa snažili oživiť našu hru druhým útočníkom Balajom, mali sme aj možnosti na vyrovnanie. V druhom polčase to bolo z našej strany lepšie, nebolo toľko ľahkých strát. Snažili sme vytvoriť tlak na súpera, aj Králik mal na konci šancu, ale nevyužil ju, škoda. Súper bol dnes o gól lepší."

Viac o téme: FC Spartak Trnava MŠK Žilina FC DAC 1904 Dunajská Streda FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble