Fenomenálny Djokovič už myslí na najväčší úspech: Testovanie podmienok, ktoré ešte nezažil!

Novak Djokovič
Novak Djokovič

TOKIO - Srbský tenista Novak Djokovič sa po takmer mesačnej prestávke vrátil späť na súťažné kurty. Mužská svetová jednotka pauzovala pre problémy s ramenom, ktoré ju začiatkom septembra predčasne vyradili z boja o titul na grandslamovom US Open. Rodák z Belehradu zamieril prvýkrát vo svojej dlhej a úspešnej kariére na turnaj ATP Japan Open v Tokiu, kde neuspel v úvodnom kole štvorhry. V pondelňajšom dueli prvého kola Djokovič s krajanom Filipom Krajinovičom nestačili na chorvátsko-brazílsky pár Mate Pavič, Bruno Soares.

"Jedným z dôvodov, prečo som sa prihlásil aj do štvorhry bolo, že som chcel vedieť, ako na tom bude moje rameno počas zápasovej záťaže. V debli je to, samozrejme, iné ako vo dvojhre, ale stále je to súťažný duel. Ste v napätí a musíte na kurte bojovať. Musel som veľa podávať aj returnovať, riešiť rýchle aj pomalšie lopty a ukázalo sa, že rameno je v poriadku. Dúfam, že to bude platiť aj vo dvojhre," uviedol 32-ročný Srb, ktorý nastúpi v utorok v prvom kole singlového "pavúka" proti Austrálčanovi Alexejovi Popyrinovi.

Tokijský turnaj doteraz nikdy nefiguroval v plánoch Djokoviča. Budúcoročná olympiáda v japonskej metropole však situáciu zmenila. "Je dobré si zahrať v Tokiu, pretože o rok by som tu chcel vyhrať olympijské zlato. Môžem si trochu otestovať podmienky, ale budúcoročný turnaj sa bude hrať trochu skôr, keď je teplejšie a panuje vyššia vlhkosť. Musím sa na to pripraviť. Dúfam, že prídem do dejiska podujatia v dostatočnom predstihu, aby som sa na to nachystal," doplnil.

Najlepší výsledok na olympiáde dosiahol Djokovič v roku 2008, keď v Pekingu vybojoval bronz vo dvojhre. O štyri roky neskôr v Londýne podľahol v súboji o tretie miesto Juanovi Martínovi del Potrovi a rovnaký hráč ho vyradil pred troma rokmi v Riu de Janeiro už v úvodnom kole.


Tagy: Novak Djokovič

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Eduardo Munoz Alvarez

DISKUSIA