VIDEO Djokovič odhodil raketu a zmenil profesiu: Novak, tenisový kurt ti svedčí omnoho viac!

Novak Djokovič
Novak Djokovič

TOKIO - Tenisová sezóna sa momentálne nachádza vo svojej poslednej štvrtine a ak máme byť úplne presní, tak na ázijskom kontinente - Tokio a Peking. Najlepší hráč sveta Novak Djokovič zabojuje o titul v Tokiu (prvý zápas zvládol a porazil Austrálčana Alexeia Popyrina 6:4, 6:2. Srbský velikán si však občas potrebuje od tenisu aj mierne odpočinúť, a preto využil možnosť priučiť sa novému športu. Zvolil si sumo wrestling.

Prvý hráč svetového rebríčka sa postavil do sumo ringu proti japonskému silákovi a hoci vedel, že bol bez šance, bojoval zo všetkých síl. Za všetko však hovorí vtipný komentár pod videom zverejneným kanálom Tennis TV. "Keď hráte s Nadalom na antuke." V preklade povedané - snaha by aj bola, som ochotný vyčerpať všetky sily, no v konečnom rezultáte sa pri mene víťaz aj tak objaví meno Nadal. 

Djokovičovi sa však skúsenosť mimoriadne páčila. "Unikátna skúsenosť. Včera som hovoril otcovi, že sa sem chystám a budem prvýkrát vidieť sumo naživo. Pamätáme si, ako sme pozerali a fandili chlapcovi menom Akebono Yokozuna, preto mi je tento šport známy. Nikdy som však sumo nezažil naživo," zhodnotil belehradský rodák. 

Noleho poznáme ako temperamentného Balkánca s poriadnou dávkou humoru a zavtipkoval si aj do mikrofónu. "Hovoril som s mojím trénerom. Musím viac posilovať a nabrať kalórie a možno tak o 35 rokov budem pripravený bojovať proti týmto chlapcom," vtipne okomentoval držiteľ 16 grandslamových vavrínov. 


Tagy: Novak Djokovič

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
TASR/AP/Pavel Golovkin

DISKUSIA