Druhý pokus žrebu Slovnaft Cupu úspešný: Žitný ostrov sa prichystá na pútavý šláger

Slovnaft Cup
Slovnaft Cup

BRATISLAVA - Obhajca titulu v Slovenskom pohári vo futbale Spartak Trnava sa v osemfinále 51. ročníka - Slovnaft Cupu 2019/2020 stretne s DAC Dunajská Streda na Žitnom ostrove. Rozhodol o tom utorňajší opakovaný žreb v Sieni slávy slovenského futbalu.

Pri pondelňajšom žrebe zlyhal ľudský faktor a Slovenský futbalový zväz ho pre regulárnosť nechal zopakovať. V pondelok totiž prišlo pri žrebe k faux pas, keď namiesto Dunajskej Stredy do osudia mylne pridali dvakrát Senicu.

Ak pôjde všetko podľa papierových predpokladov, MŠK Žilina sa stretne so Slovanom Bratislava, "belasí" ale ešte musia odohrať zápasy 2., 3. a 4. kola. Proti súperom z Liptovskej Štiavnice, Oravskej Poruby a Bardejova budú favoritom. Zápasy 4. kola ešte musia odohrať fortunaligisti Senica a Pohronie, ak uspejú, stretnú sa s Ružomberkom, resp. Zlatými Moravcami.

Hrací termín osemfinále je 30. október. Žreb bol voľný, teda neplatilo regionálne ani súťažné nasadenie. Platilo jediné obmedzenie, a to, že ak sa stretnú kluby, ktoré delia dve súťaže, hrať sa bude na ihrisku hrajúceho nižšiu súťaž.

Zápasy osemfinále sa hrajú na jeden zápas, v prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, ale nasleduje rozstrel z 11 m.

opakovaný žreb osemfinále 51. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2019/2020:

FC Nitra - MFK Tatran Liptovský Mikuláš
FK Poprad - MFK Dukla Banská Bystrica
Slávia TU Košice/FK Pohronie - ViOn Zlaté Moravce-Vráble
OFK Malženice/FK Senica - MFK Ružomberok
DAC Dunajská Streda - Spartak Trnava
TJ Družstevník Liptovská Štiavnica/Slovan Bratislava//TJ Družstevník Oravská Poruba///Partizán Bardejov - MŠK Žilina
AS Trenčín - MFK Skalica
ŠKF Sereď - FC Petržalka


Tagy: Spartak Trnava DAC Dunajská Streda FC Nitra MFK Ružomberok

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Marko Erd

DISKUSIA