VIDEO Dynastia stratila najlepšieho muža: Rany sa zahoja, ambície stále na maxime

Veľká štvorka Golden State - zľava Steph Curry, Draymond Green, Klay Thompson a D'Angelo Russell
Veľká štvorka Golden State - zľava Steph Curry, Draymond Green, Klay Thompson a D'Angelo Russell

ORACLE - Tri týždne pred štartom novej sezóny NBA Golden State Warriors už nie je taký veľký favorit ako po minulé roky. Krídelník Draymond Green však tvrdí opak. Skúsený hráč, ktorý vyniká aj skvelou defenzívou, si myslí, že šieste finále v neprerušenej sérii sa môže stať na konci sezóny realitou.

A to aj napriek tomu, že v tíme šesťnásobného šampióna NBA a trojnásobného z ostatných piatich sezón nastalo v lete niekoľko podstatných zmien. Klub opustila jedna z najväčších hviezd Kevin Durant, odišiel aj veterán Andre Iguodala a Shaun Livingston ukončil kariéru. Navyše tím sa v rámci Kalifornie presťahoval z Oaklandu do San Francisca do Chase Center s kapacitou 18 000 divákov.

"Moje očakávanie sú rovnaké ako po minulé roky, čiže finálová účasť. Nedívam sa na to, čo sa v lete stalo. Máme stále v tíme Stepha Curryho a Klaya Thompsona? Áno. Neviem, aké ciele majú iní, ale tie moje sú jasné," uviedol Draymond Green na webe ESPN. Pritakala aj hlavná hviezda Warriors Stephen Curry.

Kevin Durant opustil Golden State po troch sezónach

"Pokiaľ máme stále zdravé jadro v tíme a hru podporenú skúsenosťami, mali by sme mať jasno v tom, čo chceme dosiahnuť. Už po druhý raz meníme svoj vzhľad pred sezónou, ale to je na tom najvzrušujúcejšie. Máme za sebou päť finálových účastí a a opäť si to chceme čo najviac užiť," vravel Stephen Curry.

Po júnovej prehre vo finále NBA s Torontom viacerí pozorovatelia načrtli koniec veľkých ambícií Golden State v najprestížnejšej basketbalovej profilige. Draymond Green si to však nemyslí. "Je to stále v našich silách. Keď ku skúsenostiam Stepha a Klaya pridáme v správnom pomere mladú krv v podobe D'Angela Russella a Kevona Looneyho, ktorý práve dostal novú zmluvu, bude to dobré," doplnil Draymond Green.


Tagy: Golden State Warriors Klay Thompson Draymond Green Stephen Curry

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Ben Margot; Video: YouTube/ESPN

DISKUSIA