Hazard sa v Madride rozbieha pomalším tempom: Zidane ho prirovnal k sebe

Eden Hazard
Eden Hazard

MADRID - Adaptácia belgického futbalového krídelníka Edena Hazarda v španielskom klube Real Madrid po predsezónnom transfere z anglického mužstva FC Chelsea postupuje pomalším tempom, ako si fanúšikovia "bieleho baletu" predstavovali. Kouč Madridčanov Zinedine Zidane si však z toho nerobí "ťažkú hlavu".

Aj 47-ročný Francúz bol v podobnej situácii, a to pred začiatkom ročníka 1996/1997 v čase, keď z Bordeaux prestúpil do Juventusu Turín. V metropole Piemontu sa však nakoniec rozohral k výborným výkonom a v roku 2001 sa odtiaľ sťahoval do Realu Madrid.

"Ľudia odo mňa veľa očakávajú, rovnako tak aj ja sám od seba. Určite si môžem počínať aj lepšie," uviedol 28-ročný Hazard pred utorňajším stretnutím Ligy majstrov proti belgickému súperovi FC Bruggy, citoval ho web španielskeho denníka AS.

Po týchto slovách sa Zidane rozhodol poskytnúť svojmu zverencovi morálnu podporu a zaspomínal si na úvodné týždne v talianskom Juventuse Turín. "Prešiel som si tým istým, preto ma to neznepokojuje. Vedel som, že veci sa časom začnú uberať správnym smerom. Keď som prvýkrát prišiel do Talianska, bolo to omnoho horšie. Trvalo mi tri mesiace, než všetko začalo fungovať tak, ako malo," skonštatoval Zidane.

Hazard prestúpil do Realu Madrid pred začiatkom aktuálnej sezóny 2019/2020 po sedemročnom pôsobení na londýnskom Stamford Bridge. V rozlete na Štadióne Santiaga Bernabéua ho pribrzdili augustové svalové problémy. Dres "Los Blancos" si dosiaľ obliekol v štyroch súťažných stretnutiach bez gólového zápisu.


Tagy: Real Madrid Eden Hazard Zinedine Zidane

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Bernat Armangue

DISKUSIA