VIDEO Šok v Madride! Real musel s Bruggami zachraňovať aspoň remízu

Sergio RamosSergio Ramos Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

MADRID - Futbalisti Realu Madrid iba remizovali v utorňajšom domácom zápase A-skupiny Ligy majstrov 2019/2020 s FC Bruggy 2:2. Trinásťnásobný európsky šampión zo Španielska inkasoval v prvom polčase dvakrát z kopačky nigérijského útočníka Emmanuela Dennisa, v druhom dejstve znížil kapitán Sergio Ramos a po červenej karte hosťujúceho kapitána Ruuda Vormera "biely balet" vyrovnal vďaka Casemirovi.

Zverenci trénera Zinedina Zidaneho sa chystali zložiť reparát za úvodnú prehru 0:3 na pôde Paríža St. Germain. V prvom polčase boli lepší, mali viacero šancí vďaka Modričovi, Varanemu či Kroosovi, ale gól nedali. Naopak, Bruggy udreli dvakrát z rýchlych brejkov a hoci v zakončení vždy s veľkým šťastím, Dennis dvakrát prekonal Courtoisa. Prvý gól odobril VAR, pri druhom prišla strata Modriča. Favorit v druhom polčase vyrovnal, keď z ofsajdom zaváňajúcej situácie Ramos hlavičkou do protipohybu Mignoleta poslal loptu do siete. Aj tento gól odobril VAR. V 84. minúte dostal kapitán hostí Vormer červenú kartu a Real o pár okamihov vyrovnal. Kroosov center hlavou využil Casemiro.

V zápase C-skupiny Atalanta Bergamo doma prehrala so Šachtarom Doneck 1:2. V prvom polčase nevyužil penaltu domáci Iličič, ale Zapata dostal hlavou Bergamo do vedenia. V 41. minúte vyrovnal Moraes, ktorý sa presadil po peknej klučke na domáceho brankára. Hostia ukoristili víťazstvo v nadstavenom čase, keď v 90.+5 minúte rozhodol izraelský legionár Manor Solomon.

2. kolo skupinovej fázy LM 2019/2020 - sumáre:
A-skupina:
Real Madrid - FC Bruggy 2:2 (0:2)
Góly: 55. Ramos - 9. a 39. Dennis, ČK: 84. Vormer (Bruggy), rozhodoval: Kabakov (Bul.)