Opakovaný žreb a ďalšia chyba? Trnava hovorí o fraške, žiada nápravu!

Slovnaft Cup
Slovnaft Cup

BRATISLAVA - Pri pondelňajšom žrebe Slovnaft Cupu 2019/2020 zlyhal ľudský faktor a Slovenský futbalový zväz ho pre regulárnosť nechal zopakovať. V pondelok totiž prišlo pri žrebe k faux pas, keď namiesto Dunajskej Stredy do osudia mylne pridali dvakrát Senicu.

Bez problémov sa podľa vyhlásenia na oficiálnej stránke FC Spartak Trnava nezaobišlo ani opakovanie. Stanovisko klubu ponúkame v neupravenej verzii: 

"Po tom, čo sa musel pondelkový žreb osemfinále Slovnaft Cupu opakovať, lebo zlyhal ľudský faktor a pri žrebe chýbal lístok s DAC Dunajská Streda, nemožno považovať za regulárne ani dnešné opakovanie žrebu, kedy organizátorov zradilo žrebovacie osudie. Futbalový Slovan, hoci neabsolvoval ešte ani 2. kolo, žiadal opakovanie žrebovania, nakoľko bola dvakrát vyžrebovaná Senica a loptička s D. Stredou bola pridaná do žrebovacej misky až dodatočne počas žrebovania. Riadiaci orgán súťaže sťažnosti vyhovel a dnes vyžreboval osemfinálové dvojice opäť. 

Bohužiaľ, ani tentoraz sa to nezaobišlo bez problémov, ktoré podľa nášho názoru narušili regulárnosť celého aktu. Počas žrebovania bola v miske s číslami jedna loptička otvorená, žrebujúci ju vytiahol a následne opäť vrátil do misky s ostatnými loptičkami. Opätovne sa teda žrebovanie neuskutočnilo v zmysle všetkých pravidiel, ktoré sa mali počas takéhoto závažného aktu dodržiavať, považujeme ho za neregulárne a žiadame jeho opakovanie. Sme si vedomí toho, že zo žrebovania sa už týmto pádom stáva fraška, ale, bohužiaľ, spôsobili ju svojím ľahkovážnym konaním zodpovedné osoby, ktoré Slovnaft Cup riadia."


Tagy: FC Spartak Trnava žreb Slovnaft Cup

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR, športky, fcspartaktrnava.com
Foto:
SITA/Martin Havran

DISKUSIA