Súboj o čelo tabuľky mal zvláštnu bodku: Kapitán pripravil v kabíne Košíc prekvapenie

Na snímke radosť hráčov HC Košice
Na snímke radosť hráčov HC Košice

KOŠICE - Najskôr prehra 1:5 v Budapešti, potom nádielka 9:0 domácej Nitre a v 8. kole prestížne víťazstvo 3:0 v krajskom derby nad Michalovcami. Hokejisti HC Košice majú za sebou tri zaujímavé výsledky, po ktorých sú naďalej na čele tabuľky Tipsport Ligy. Na dobrej nálade im popri pohľade do tabuľky pridala aj kultúrna vložka folklórnej skupiny.

Bol to síce iba jeden z mnohých zápasov v základnej časti, v košickej kabíne však bolo po ňom veselšie než obyčajne. Vďaka iniciatíve kapitána Dávida Skokana a súhlasu dievčat z folklórnej skupiny Blancar zneli ľudovky naživo. "Videl som, ako si pred zápasom nacvičovali hymnu. Tak som sa ich spýtal, či by nám po víťazstve neprišli zaspievať do kabíny. Túto hudbu ja naozaj môžem a videl som, že sa to páčilo aj ďalším chalanom," poznamenal Skokan. Kapitán košického tímu zaujal aj v zápase. K dvom okulahodiacim asistenciám pridal aj potýčku s fínskym obrancom Konstom Mesikämmenom. "Ja som sa ani nechcel biť, rýchlo som cez neho spadol dolu. Zaslúžene ma zložil dole, ale dôležité je, že sme brali tri body," konštatoval.

Zápas s Michalovcami mal atmosféru, náboj i nasadenie, páčil sa divákom aj aktérom. "Je veľmi dobre, že Košiciam vyrástol v regióne takýto rival. Ja som varoval pred týmto súperom už pred zápasom a upozorňoval som hráčov na jeho kvality," poznamenal tréner HC Košice Peter Draisaitl.

Poklonu súperovi, ktorý si buduje meno v najvyššej slovenskej súťaži, vyjadril aj kapitán "oceliarov." "Michalovce sú zaslúžene tam, kde sú. Hrali veľmi dobre. My sme však od druhej tretiny prevzali taktovku, už sme boli lepší a vďaka tomu sme vyhrali. Veľká vďaka však patrí fanúšikom oboch tímov, v takomto kotle sa hrá výborne. My sme si niečo povedali po nedávnej prehre v Budapešti. V tom zápase sme 'vybuchli', potom sme to čiastočne odčinili v Nitre a verím, že aj dnes," uviedol Skokan.


Tagy: HC Košice Dávid Skokan Peter Draisaitl

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR – Milan Kapusta

DISKUSIA