Futbalový škandál, aký nemá obdobu: Predsedovi prekážal kolega, nachystal niečo príšerné!

Juan Soler (vľavo) počas šéfovania vo ValenciiJuan Soler (vľavo) počas šéfovania vo Valencii Zdroj: SITA/AP/Fernando Bustamante

VALENCIA - Niekdajší predseda futbalovej Valencie Juan Soler bol odsúdený na dva roky vo väzení za plánovanie únosu bývalého kolegu, s ktorým mal finančné nezhody. Soler viedol klub v rokoch 2004 až 2008 a v apríli 2014 bol zatknutý. Podľa vyšetrovateľov chystal únos svojho niekdajšieho podpredsedu Vicenteho Soriana, ktorý po ňom prezval predsednícky post.

Soler bol uznaný za vinného spolu s ďalšími dvomi mužmi, Soriano naviac musí každý z nich zaplatiť odškodné 3000 eur. Štvrtý z obvinených, ktorý o chystanom útoku informoval políciu, vyviazol s trestom na 13 mesiacov.. Soriano pôsobil vo Valencii počas Solerovho vedenia štyri roky ako podpredseda. V predsedníckej funkcii vydržal 11 mesiacov, v júli 2009 rezignoval.

Obaja muži spolu neskôr viedli právny spor kvôli zmarenému obchodu. Soriano prisľúbil, že odkúpi Solerov podiel v klubu za 85 miliónov eur a potom ho plánoval predať investičnej skupine Dalport. Tá ale od dohody odstúpila a prípad skončil na súde. Ten v roku 2013 rozhodol, že Soriano musí Solerovi vyplatiť 20 miliónov eur, Dalport mal uhradiť 39 miliónov. 

 

Viac o téme: Valencia CF Juan Soler Vicente Soriano
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Fernando Bustamante
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články