Prípad splátka za zosnulého Salu pokračuje: Cardiff sa búri, FIFA má na stole odvolanie

Emiliano Sala v drese kanárikov z Nantes
Emiliano Sala v drese kanárikov z Nantes

LONDÝN - Cardiff City sa odvolal voči verdiktu Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), ktorá nariadila waleskému klubu uhradiť FC Nantes splátku 6 miliónov eur za prestup zosnulého argentínskeho futbalistu Emiliana Salu. Cardiff sa odvolal voči verdiktu FIFA na Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne.

Dvadsaťosemročný argentínsky útočník mal prestúpiť do Cardiffu za rekordných 17 miliónov eur, ale večer 21. januára 2019 sa cestou do metropoly Walesu jeho lietadlo s pilotom Davidom Ibbotsonom stratilo z radaru nad Lamanšským prielivom v blízkosti jedného z Normandských ostrovov. Hráč aj pilot pri nehode prišli o život.

"Existujú jasné dôkazy o tom, že prestup Salu nikdy nebol úplne dotiahnutý pre viacnásobné požiadavky týkajúce sa kontraktu zo strany FC Nantes. Rozhodli sme sa obrátiť na Športový arbitrážny súd v snahe dosiahnuť rozhodnutie, ktoré bude brať do úvahy všetky relevantné informácie týkajúce sa kontraktu," uvádza sa vo vyhlásení Cardiffu, ktoré sprostredkovala agentúra AFP.    


Tagy: Cardiff City FC Nantes Emiliano Sala

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/David Vincent

DISKUSIA