Futbalový boj a veľké trápenie: Fortunaligista v pohári nenašiel recept na defenzívu treťoligistu

Michal Ščasný
Michal Ščasný

BRATISLAVA - Futbalisti FK Senica postúpili do osemfinále Slovenského pohára v sezóne 2019/2020. V zápase štvrtého kola na pôde treťoligového klubu OFK Malženice sa však poriadne nadreli.

V riadnom hracom čase gól nepadol, a tak o víťazovi duelu musel rozhodnúť rozstrel zo značky pokutového kopu. Kým Záhoráci premenili všetky štyri pokusy, hneď dvaja domáci hráči nedokázali prekonať argentínskeho brankára Federica Tabordu. Postup Seničanov spečatil v štvrtej sérii Luís Ramírez, ktorý predviedol zakončenie v štýle Antonína Panenku.

Hráči Senice síce potvrdili úlohu papierového favorita, ale tréner Michal Ščasný po zápase rozhodne spokojnosťou nežiaril. "Bol to futbalový boj a veľké trápenie. Pre nás bol postup povinnosťou. V druhom polčase sme chceli zlepšiť náš pohyb, hrali sme však veľmi komplikovane a pomaly. Striedaniami sme chceli oživiť našu hru, no veľa sa toho nezmenilo. Dôležitý je však postup," skonštatoval v rozhovore pre FutbalnetTv tréner senického tímu. Jeho ďalším súperom bude v osemfinálovej fáze súťaže MFK Ružomberok.

OFK Malženice - FK Senica 0:0, na strely zo značky pok. kopu 1:4


Tagy: FK Senica Slovnaft Cup Michal Ščasný OFK Malženice

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Martin Palkovič

DISKUSIA