Gólová explózia Gnabryho nebola rekordná: Táto dvojica dokázala streliť ešte o gól navyše!

Serge GnabrySerge Gnabry Zdroj: SITA/AP/Matt Dunham

BRATISLAVA - Nemecký futbalista Serge Gnabry bol ústrednou postavou utorňajšieho programu zápasov Ligy majstrov. Štyrmi gólmi sa zaskvel do siete londýnskeho Tottenhamu, ktorý na domácom trávniku podľahol Bayernu Mníchov zahanbujúco 2:7. Hoci ide o výrazný zápis do histórie najprestížnejšej futbalovej súťaže, Gnabrymu nestačil na to, aby sa stal rekordérom v počte strelených gólov v jednom zápase. O jeden viac totiž zhodne zaznamenalo juhoamerické duo Lionel Messi a Luiz Adriano.

Lionel Messi si v Lige majstrov pripísal na konto 112 presných zásahov, vďaka čomu mu v historických tabuľkách patrí druhé miesto. Hneď päťkrát sa zapísal do streleckej listiny 7. marca 2012, keď FC Barcelona zdolala pred svojimi fanúšikmi nemecký Bayer Leverkusen 7:1. Celkovo ovládla osemfinálový dvojzápas výsledkom 10:2 a hviezdny Argentínčan dosiahol šesť gólov katalánskeho veľkoklubu. Spanilá cesta "blaugranas" sa skončila až v semifinále na neskoršom víťazovi FC Chelsea.

Rovnako päť gólov v jednom dueli Ligy majstrov sa podarilo streliť aj Brazílčanovi Luizovi Adrianovi. Ten v drese ukrajinského Šachtaru Doneck gólovo "explodoval" pri jednoznačnom triumfe na pôde BATE Borisov 7:0. Už v prvom polčase strelil v rozpätí 16 minút štyri góly a piaty pridal v 82. min z pokutového kopu. Proti bieloruskému tímu sa mu mimoriadne darilo. Pri domácej výhre 5:0 dosiahol hetrik a s deviatimi gólmi bol najlepším strelcom skupinovej časti LM v sezóne 2014/2015.

Serge Gnabry sa vďaka štvorgólovému zápisu z Londýna pridal k hráčom ako Marco van Basten, Simone Inzaghi, Dado Pršo, Ruud van Nistelrooy, Andrij Ševčenko, Bafetimbi Gomis, Mario Gomez, Robert Lewandowski, Zlatan Ibrahimovič a Cristiano Ronaldo, ktorí takisto zaznamenali v jednom dueli Ligy majstrov štyri presné zásahy.

Viac o téme: Lionel Messi Serge Gnabry Luiz Adriano