FOTO Na východe vyrastá nová futbalová aréna: Kedy sa Košice dočkajú reprezentačných zápasov?

Košická futbalová aréna počas kontrolného dňa
Košická futbalová aréna počas kontrolného dňa

KOŠICE - Nový futbalový štadión v Košiciach by mohol zažiť prvé zápasy už v nasledujúcej sezóne.

V súčasnosti je ešte v prvej etape výstavby, ale už je opláštený dekoratívnou plachtou, ktorá dotvára ráz štadióna zvonka, zároveň aj zvnútra sú určité práce v procese dokončovania. Košická futbalová aréna (KFA) by mala byť čiastočne hotová v polovici júla 2020, aby klub, ktorý tu bude hrávať svoje domáce zápasy, mohol v nej začať sezónu 2020/201. V akom stave bude v tom čase štadión, závisí od toho, či budú k dispozícii dostatočné finančné zdroje.

"Som rád, že môžem stáť prvýkrát na tejto stavbe. Košice vnímam ako strategické a dôležité futbalové mesto, v ktorom chceme v dohľadom čase - od roku 2021 - hrať reprezentačné zápasy A-tímu i 'dvadsaťjednotky'. Urobíme všetko, aby sa štadión dobudoval komplexne celý, aby sa nemuselo dlhšie čakať na druhú a tretiu etapu výstavby. Zavisí to aj od rokovaní so zástupcami vlády, s ktorými vedieme diskusiu, ale uvažujeme aj o vlastných zdrojoch na dokončenie tohto štadióna," uviedol počas stredajšieho kontrolného dňa v priestoroch Košickej futbalovej arény prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik.

"V blízkom čase budeme informovať, či druhá a tretia etapa výstavby nadviaže hneď na prvú alebo sa začne na ňom hrať po ukončení prác prvej etapy pri kapacite približne 6000 miest. Myslím si, že je to aj dostatočná motivácia pre košický klub. Košice totiž chýbajú na prvoligovej mape a je im želám, aby čo najskôr vrátili a boli dôstojnou súčasťou najvyššej súťaže na Slovensku," dodal Kováčik.

Na spustenie nasledujúcej futbalovej sezóny potrebuje KFA na dofinancovanie 2 až 2,5 milióna eur, čím by sa plnohodnotne zavŕšila prvá etapa. Následne má 10 mesiacov na dobudovanie štadióna s celkovou kapacitou takmer 13-tisíc divákov, pričom je potrebná spoluprácu so SFZ i ďalšími inštitúciami, od ktorých závisí financovanie. Podľa slov kompetentných je to však na dobrej ceste, preto veria, že druhá a tretia etapa prác sa spustí ešte tento rok.


Tagy: Ján Kováčik SFZ Košická futbalová aréna

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - František Iván

DISKUSIA