Pozvania do maďarskej reprezentácie sa dočkal ďalší fortunaligista: Nemôžem byť šťastnejší!

Na snímke uprostred Andraž Šporar (Slovan) , vľavo Tomáš Huk a vpravo Máté Vida (obaja DAC)
Na snímke uprostred Andraž Šporar (Slovan) , vľavo Tomáš Huk a vpravo Máté Vida (obaja DAC)

BUDAPEŠŤ - Tréner maďarskej futbalovej reprezentácie Marco Rossi povolal na kvalifikačné zápasy EURO 2020 proti Chorvátsku a Azerbajdžanu stredopoliara Dunajskej Stredy Mátého Vidu.

Proti Chorvátsku pre trest nemôže nastúpiť obranca Botond Baráth a stredopoliar Ádám Nagy. Balázs Dzsudzsák, Dominik Szoboszlai, Mihály Korhut a Máté Pátkai majú na kontách 2 žlté karty a v prípade tretej im hrozí stop na nasledujúci duel. "Povolanie Mátého Vidu sme zvažovali už pred oficiálnou nomináciou, preto jeho dodatočná nominácia nie je prekvapením. Vo futbale je dôležité riskovať, ale v tomto prípade som opatrný," uviedol na webe Maďarského futbalového zväzu tréner Marco Rossi.

Stredopoliar DAC Dunajská Streda Vida na túto príležitosť čakal už dlho. "Veľmi sa teším, že môžem byť súčasťou tímu. Aj preto som prišiel do DAC, aby som mal šancu stať sa reprezentantom. Odkedy som v Dunajskej Strede, každý deň bojujem, takže v tomto momente nemôžem byť šťastnejší," povedal Vida.

Okrem Vidu figuruje v kádri Maďarska aj ďalší stredopoliar z Fortuna ligy Dávid Holman zo Slovanu Bratislava.

Maďarská reprezentácia nastúpi 10. októbra v Splite proti Chorvátsku, o tri dni neskôr hostí v Groupama Aréne Azerbajdžan.

Nominácia Maďarska na kvalifikačné zápasy s Chorvátskom a Azerbajdžanom:

Brankári: Dénes Dibusz (Ferencváros Budapešť), Péter Gulácsi (RB Lipsko), Ádám Kovácsik (Mol Fehérvár FC) Obrancovia:

Obrancovia: Botond Baráth (Sporting Kansas KC), Barnabás Bese (Le Havre), Tamás Kádár (Dynamo Kyjev), Mihály Korhut (Aris Solúň), Ádám Lang (Omonia Nikózia), Gergő Lovrencsics (Ferencváros Budapešť), Krisztián Tamás (Zalaegerszeg), Willi Orbán (RB Lipsko)

Stredopoliari: Dávid Holman (Slovan Bratislava), László Kleinheisler (NK Osijek), István Kovács (Mol Fehérvár FC), Ádám Nagy (Bristol City FC), Máté Pátkai (Mol Fehérvár FC), Dávid Sigér (Ferencváros Budapešť), Dominik Szoboszlai (RB Salzburg), Máté Vida (DAC Dunajská Streda)

Útočníci: Balázs Dzsudzsák (al-Ittihad), Róbert Feczesin (Újpest FC), Filip Holender (FC Lugano), Dominik Nagy (Legia Varšawa), Krisztián Németh (Sporting Kansas), Roland Sallai (SC Freiburg), Ádám Szalai (FSV Mainz), Roland Varga (Ferencváros Budapešť)


Tagy: Maďarsko FC DAC 1904 Dunajská Streda Marco Rossi

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA