Je rozhodnuté: Liverpool spoznal trest za neoprávnený štart hráča v Ligovom pohári!

Jürgen Klopp
Jürgen Klopp

LIVERPOOL - Úradujúci šampión Ligy majstrov FC Liverpool môže pokračovať v tomto ročníku Anglického ligového pohára, no dostal pokutu 200-tisíc libier. Dôvodom je neoprávnený štart 22-ročného Pedra Chirivellu v zápase šestnásťfinále proti Miltonu Keynes (2:0). Španiel naskočil do zápasu v 63. min, keď vymenil Nabyho Keitu. "The Reds" dokonca hrozilo vylúčenie zo súťaže, ale napokon z tejto situácie vyviazli "iba" s pokutou.

Anglická futbalová liga (EFL) uviedla, že nie je potrebné vylúčiť Liverpool zo súťaže pre viacero poľahčujúcich faktorov. Klub z Anfield Road požiadal pred začiatkom sezóny asociáciu o pomoc v súvislosti so zaradením Chirivella do mužstva pre zápasy Premier League. "Porušenie bolo čiastočne spôsobené úlohami, s ktorými sa klub stretol pri zabezpečení správneho medzinárodného povolenia pri snahe zahrnúť hráča na súpisku. V dôsledku toho správna rada dospela k záveru, že najvhodnejšou sankciou je peňažná pokuta," cituje oficiálne vyhlásenie portál BBC.

Liverpool síce dostal pokutu 200-tisíc libier, no polovica z tejto sumy je zatiaľ "zmrazená". Klub ju bude musieť s ďalšími sankciami zaplatiť v prípade, že do konca nasledujúcej sezóny sa opäť previní voči pravidlám neoprávneným štartom hráča. Každopádne, mužstvo pod vedením Jürgena Kloppa pokračuje v súťaži a 29. októbra ho na domácej pôde čaká zápas 4. kola s londýnskym Arsenalom.


Tagy: FC Liverpool Anglický pohár MK Dons Pedro Chirivella

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Leila Coker

DISKUSIA