Kozák má v zostave Slovana na Bragu jasno: Do žiadneho zápasu nepôjdeme ako favorit, ale...

Tréner ŠK Slovan Bratislava Ján Kozák počas tréningu belasých
Tréner ŠK Slovan Bratislava Ján Kozák počas tréningu belasých

BRAGA - Tréner futbalistov Slovana Bratislava Ján Kozák mladší má jasno o zložení zostavy na štvrtkový zápas 2. kola Európskej ligy UEFA 2019/2010 na ihrisku Sportingu Braga. Najviac starostí mal pri zložení obrany, pretože "belasým" bude chýbať jej pilier a kapitán tímu Vasil Božikov. Kozák základnú jedenástku odhalí až pred zápasom, proti Brage si túži vylepšiť osobnú bilanciu.

Tréner Slovana totiž má skúsenosti so Sportingom ako hráč. V roku 2008 v drese FC Petržalka nestačil Portugalčanom spolu so svojimi vtedajšími spoluhráčmi v 1. kole pohára UEFA. Braga triumfovala 2:0 v Bratislave a 4:0 doma. "Spomienky nie sú príjemné, vypadli sme s celkovým skóre 0:6, ale verím, že si bilanciu vylepším. O pomste nehovorím, je to len šport, ktorý je o výhrach a prehrách, nejde o život," uviedol Kozák na stredajšej tlačovej konferencii v priestoroch Estadia de Municipal. Hráči Slovana si na ňom podvečer po prvý raz zatrénovali. "Štadión sa mi páči, je veľmi špecifický. Terén je výborne pripravený," povedal obranca Jurij Medveděv.

Sporting nemá v domácej súťaži oslnivú formu, to však Medveděv neberie ako odraz jeho kvality. Braga si v siedmich zápasoch pripísala iba dve víťazstvá a patrí jej jedenásta priečka v tabuľke. "Braga je výborný tím, s veľkou históriou. Pozerať na tabuľku je nezmysel. O všetkom sa rozhodne na ihrisku. Bol by som samozrejme spokojný s víťazstvom, ale musíme podať maximálny výkon a nadviazať na úspechy z predchádzajúcich zápasov. Potom máme šancu uspieť."

Ofenzívny štýl domáceho tímu by Slovanu mohol priniesť šance z brejkov. Práve po ňom sa Medveděv presadil v play off EL na ihrisku PAOK Solún. "To už je história. Ak sa to podarí opäť, budem rád, ale to samozrejme nejde predpovedať. Výhoda je v tom, že budeme mať priestory na brejky, ale musíme hrať najmä zodpovedne vzadu a byť koncentrovaní po celý zápas." Medveděv sa spolu s ostatnými hráčmi pripravoval na súpera aj pomocou videorozboru, ale o slabinách Bragy nechcel hovoriť pred zápasom.

Vo štvrtkovom dueli bude Slovanu chýbať kapitán Božikov, kto ho nahradí nielen v obrane, ale aj s kapitánskou páskou, to tréner Kozák nedefinoval. "Vasil je kapitán a má kvalitu, ale jeho náhradníci v tejto sezóne ukázali, že ho môžu a dokážu nahradiť. Máme viac možností, zajtra uvidíte. Kto bude kapitán, o tom rozhodneme večer."

Na trénera Kozáka smerovali aj otázky od domácich žurnalistov. Tí boli zvedaví najmä na štýl hry, akým sa chce Slovan prezentovať. "Braga hrá rýchly útočný futbal, využíva rýchle krídla. Očakávam, že bude hrať ofenzívnejšie ako my. My nepôjdeme do žiadneho zápasu ako favorit, ale už sme viackrát dokázali, že sa rozhoduje na ihrisku a pobijeme sa o čo najlepší výsledok," dodal tréner Slovana.


Tagy: Ján Kozák ŠK Slovan Bratislava Sporting Braga

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR – Jakub Kotian

DISKUSIA