VIDEO Ani Škriniar ho nedokázal ubrániť: Suárez spasiteľom Barcelony v šlágri s Interom

Milan Škriniar (37) a zasahujúci gólman Barcelony Marc André ter StegenMilan Škriniar (37) a zasahujúci gólman Barcelony Marc André ter Stegen Zdroj: SITA/AP - Emilio Morenatti

BARCELONA - Futbalisti Interu Miláno prehrali v stredajšom zápase 2. kola F-skupiny Ligy majstrov 2019/2020 na Camp Nou nad FC Barcelona 1:2 po dvoch góloch Luisa Suáreza. V drese hostí odohral celý zápas slovenský reprezentačný stopér Milan Škriniar.

V Katalánsku šokoval domácich už v 3. minúte argentínsky útočník Lautaro Martínez. Barcelona síce mala územnú prevahu, ale obrana Interu pracovala zodpovedne a hostia podnikli viacero nebezpečných protiútokov.

Lautaro Martínez, Gerard Piqué Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA/AP - Emilio Morenatti

V 58. minúte však krásnym volejom z hranice šestnástky k pravej tyčke vyrovnal Luis Suárez. Za FCB nastúpil len druhýkrát v sezóne Lionel Messi. O triumfe FCB rozhodol v 85. minúte druhým gólom v zápase Suárez, ktorý po akcii Messiho prenikol do šestnástky a úspešne zakončil.

FC Barcelona - Inter Miláno 1:2 (0:1)
Góly: 58. a 85. Suárez - 3. Martínez, rozhodoval: Skomina (Slov.)