VIDEO Liverpool stratil so Salzburgom trojgólový náskok, Hrošovský pri remíze s Neapolom

Mohamed Salah v akciiMohamed Salah v akcii Zdroj: SITA/AP - Jon Super

GENK - V stretnutí E-skupiny domáci Genk, za ktorý odohral slovenský reprezentant Patrik Hrošovský celý zápas, remizoval s SSC Neapol 0:0. V zápase s veľkým množstvom šancí trafili hostia v prvom dejstve trikrát konštrukciu domácej brány. Nebezpečnú tečovanú strelu mal aj Hrošovský, ktorý sa blysol aj pekným obranným zákrokom, keď v 38. minúte vykopol z bránkovej čiary loptu do bezpečia. Belgický majster získal prvý bod, keď v prvom kole prehral v Salzburgu vysoko 2:6.

Na Anfielde v ďalšom zápase E-skupiny zvíťazil obhajca FC Liverpool nad rakúskym majstrom zo Salzburgu po prestrelke 4:3. Zverenci nemeckého trénera Jürgena Kloppa viedli v 36. minúte už 3:0 po góloch Sadia Maneho, Andrewa Robertsona a Mohameda Salaha, potom ale poľavili a ešte do polčasu inkasovali po peknej akcii Hee-Chan Hwanga.

Erling Braut Haland a Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP - Jon Super

V 56. minúte hostia strelili kontaktný gól vďaka Japoncovi Takumiovi Minaminovi a v 60. minúte šokoval domáce publikum gólom na 3:3 Nór Erling Braut Haland, ktorý prišiel na ihrisko len tri minúty pred vyrovnaním. Salah však dostal "The Reds" opäť do vedenia a anglický vicemajster si už víťazstvo ustrážil.

E-skupina:

KRC Genk - SSC Neapol 0:0
Rozhodoval: Kovács (Rum.)
/P. Hrošovský (Gent) odohral celý zápas/

FC Liverpool - RB Salzburg 4:3 (3:1)
Góly: 36. a 69. Salah, 9. Mané, 25. Robertson - 39. Hwang, 56. Minamino, 61. Haland, rozhodoval: Ekberg (Švéd.)

Viac o téme: Red Bull Salzburg SSC Neapol Patrik Hrošovský Liverpool FC KRC Genk