VIDEO McDavid vo svojom živle hneď na úvod: Najlepší hráč ligy znova vyzliekol obrancov donaha!

Connor McDavid
Connor McDavid

EDMONTON - Hokejoví nadšenci konečne odpočítali posledné sekundy a v noci zo stredy na štvrtok sa mohli tešiť zo štartu najprestížnejšej ligy tohto odvetvia zvanej NHL.

V akcii bol aj Edmonton s Connorom McDavidom, ktorý zase raz ukázal svoju nespochybniteľnú veľkosť. Jeho mužstvu môže  tiecť do topánok, no veľmi často sa práve 97-ka ukáže v žiare reflektorov a naplno zahviezdi. 

"McJesus" demonštroval majstrovstvo umenia aj v úvodnom dueli proti Vancouveru. Hokejová rodina si už akosi stihla za štyri sezóny zvyknúť, že pri bránení McDavida niekedy zadáci pôsobia skôr ako amatéri a nie hráči NHL. 

Za nerozhodného stavu 2:2 si vzal puk a prešiel obranou. Pravdaže, pri "vyzlečení" obrancov nezostalo, McDavid nezadržateľne skóroval a Edmonton poslal do vedenia 3:2, ktoré už do konca zápasu udržal. Súťažná premiéra trénera Edmontonu Davea Tippetta tak vyšla podľa predstáv. 

Oilers si môžu byť istí, že toto nebol posledný moment, kedy sa McDavid prejavil ako muž so sklonmi kúzelníka na zamrznutej vode. Nabažte sa krásneho zásahu kanadského Harryho Houdiniho, naozaj stál za to: 

 


Tagy: Edmonton Oilers Connor McDavid

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Jason Franson; Video: YouTube/NHL

DISKUSIA