Debutant Fehérváry sa dočkal špeciálnej odmeny: Ocenenie mu odovzdal samotný kapitán Ovečkin!

Martin Fehérváry oslavuje so spoluhráčmi gól
Martin Fehérváry oslavuje so spoluhráčmi gól

ST. LOUIS - Nie každému sa podarí nazrieť do najlepšej hokejovej ligy sveta ešte ako tínedžerovi. Mnohí o nej snívanú, ale iba hokejová smotánka sa tam skutočne dostane. Že sa to Martinovi Fehérvárymu podarilo štyri dni pred dvadsiatymi narodeninami, je znak jeho veľkého talentu a prísľub svetlej budúcnosti. V kabíne Caps ho hráči okamžite prijali medzi seba a určite potešilo aj pekné gesto kapitána Alexa Ovečkina.

Fehérváry odohral v otváracom zápase sezóny 13 minút a 35 sekúnd a napokon sa radoval z triumfu nad obhajcom titulu zo St. Louis 3:2 po predĺžení. Mladý obranca sa predral rozvojovým kempom, v ktorom dokazoval, že má potrebné kvality aj napriek mladému veku. "Martin bol skvelý už v rozvojovom kempe. Nároky sa postupom času zvyšovali, ale on stále ukazoval, že má potrebné kvality, aby hral v tejto lige," povedal tréner Todd Reirden na adresu slovenského talentovaného obrancu.

Po stretnutí sa Fehérváry dočkal špeciálneho ocenenia. Za hráča zápasu ho označil kapitán Ovečkin, ktorý mu daroval bejzbalovú prilbu. Pekné gesto, ako mladému hráčovi ukázať, že je v kabíne a hokejovej rodine vítaný. "Má 19 rokov, takže je špeciálne sledovať ho. Páčilo sa mi, čo sa dialo v našej šatni pred zápasom a aj po ňom. Chlapci ho medzi seba prijali. Odohrať prvý zápas a prejsť si celým týmto procesom je pekná skúsenosť. Dokonca dostal ocenenie pre hráča zápasu. Momentálne je to bejzbalová prilba, aj keď v priebehu sezóny sa to bude meniť. Je pekné, že prvýkrát toto ocenenie odovzdáva Alex Ovečkin, ktorý prilbu daroval Martinovi. To len podčiarkuje, že potrebujeme, aby všetci priložili ruku k dielu. Či už je to debutant alebo ostrieľaní harcovníci," povedal Reirden.


Tagy: Washington Capitals Martin Fehérváry Todd Reirden

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
nhl.com

DISKUSIA