VIDEO Strach o zdravie protihráča: Situácia à la Zedník... V takýchto chvíľach ide hokej bokom!

Auston Matthews
Auston Matthews

TORONTO - Americký hokejový útočník Auston Matthews sa hneď v úvodnom zápase novej sezóny NHL zaskvel dvoma presnými zásahmi, keď sa podieľal na triumfe Toronta nad Ottawou 5:3. V záverečnej minúte duelu mohol spečatiť hetrik, ale namiesto gólu nepríjemne zranil 20-ročného švédskeho obrancu Erika Brännströma. Tomu bude jeho tretie vystúpenie v zámorskej profilige pripomínať niekoľko stehov na tvári.

Inkriminovaný moment nastal pri záverečnej hre bez brankára tímu z hlavného mesta Kanady. Matthews získal puk v strednom pásme a narazil si ho o zadný mantinel, no v poslednej chvíli mu v strelení gólu zabránil švédsky mladík. Po ich vzájomnom strete Matthews spadol, pričom mu korčuľa "vystrelila" rovno do tváre Brännströma. Našťastie jeho zranenie nie je vážne. "Bude v poriadku. Má niekoľko stehov," interpretoval slová trénera D.J. Smitha prostredníctvom twitteru novinár Bruce Garrioch.

 

 

V NHL zďaleka nejde o prvý podobný prípad, keď bol hráč zasiahnutý korčuľou do oblasti tváre, respektíve krku. V roku 2008 si prežil chvíle hrôzy aj slovenský útočník Richard Zedník, ktorému korčuľou zasiahol krk jeho spoluhráč z Floridy Olli Jokinen. Rodák z Banskej Bystrice bol následne prevezený do nemocnice v Buffale a v zápase sa pokračovalo až v čase, keď lekári Floridy potvrdili, že Zedníkovi zastavili krvácanie a je mimo ohrozenia života.

Stredajšie kanadské derby prinieslo okrem nepríjemného zranenia aj pozitívnejšie momenty. Svoj debut v zámorskej profilige si gólom "osladili" 24-ročný ruský útočníka Toronta Iľja Michejev a a tiež kanadský bek v službách Ottawy Scott Sabourin. Zaujímavý míľnik dosiahol aj samotný Matthews.

Stal iba štvrtým hráčom histórie NHL, ktorý skóroval v každom zo svojich úvodných štyroch otváracích duelov sezóny. Pred ním sa to podarilo iba Ditovi Clapperov za Boston Bruins v rokoch 1927-1930, Davovi Andreychukovi (Buffalo Sabres, 1982-1985) a Sergejovi Fiodorovovi (Detroit Red Wings, 1990-1993).


Tagy: Ottawa Senators Toronto Maple Leafs Auston Matthews

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Nathan Denette; Video: YouTube/SPORTSNET, NHL; Twitter/Bruce Garrioch

DISKUSIA