VIDEO Hrošovský hrdinom zápasu proti Neapolu: Takto parádne zachránil loptu na bránkovej čiare

Patrik Hrošovský v súboji o loptu
Patrik Hrošovský v súboji o loptu

BRATISLAVA - Obetavosť domácich hráčov aj smola vicešampióna SSC Neapol v zakončení pomohla belgickému tímu KRC Genk k premiérovému bodu v tohtosezónnej skupinovej fáze Ligy majstrov 2019/2020. Mužstvo slovenského stredopoliara Patrika Hrošovského uhralo v stredu proti favoritovi E-skupiny bezgólovú remízu.

"Partenopei" mali v stretnutí viacero čistých príležitostí. Až trikrát opečiatkovali konštrukciu domácej bránky a niekoľkokrát zastúpili už prekonaného gólmana Gaetana Couckeho jeho spoluhráči. V 37. min bol mužom okamihu práve spomenutý Hrošovský, keď z bránkovej čiary vykopol gólovú strelu Kalidoua Koulibalyho. Špecializovaný web WhoScored.com ohodnotil výkon Slováka známkou 7,46 - šiestou najvyššou spomedzi všetkých aktérov na ihrisku.

"Mali sme niekoľko príležitostí, ale keď mám byť úprimný, mali sme tiež šťastie pri viacerých neapolských šanciach. Preto je dôležité, že sme nedostali žiadny gól," poznamenal na webe Európskej futbalovej únie (UEFA) kapitán Genku Mbwana Samatta. "Získať bod proti Neapolu, zvlášť po predchádzajúcom debakli v Salzburgu (2:6), je dobrý výsledok. Jediné, čo ma mrzí, je to, že sme nedokázali streliť aspoň jeden gól," nadviazal kouč domácich Felice Mazzu.
 

Hrošovského zákrok nájdete v čase 4:50 min.

Belgičanovi Driesovi Mertensovi, rovnako ako všetkým v neapolskom tíme, sa bod z Genku málil. "Po troch bodoch proti Liverpoolu (2:0) je škoda, že sme v tomto stretnutí iba remizovali. Vždy sa rád vraciam do vlasti, ale v Genku sme chceli získať tri body," skonštatoval 32-ročný rodák z Leuvenu.


Tagy: SSC Neapol Patrik Hrošovský RKC Genk

Zdroj:
SITA
Foto:
krcgenk.be

DISKUSIA