Devätnásťročná kométa neprestáva udivovať: Andreescová so sedemnástym víťazstvom v sérii

Kanaďanka Bianca AndreescováKanaďanka Bianca Andreescová Zdroj: SITA/AP/Andy Wong

PEKING - Kanaďanka Bianca Andreescová je kométou aktuálnej sezóny na ženskom okruhu WTA. V devätnástich rokoch figuruje na šiestej priečke svetového rebríčka a momentálne ťahá sériu sedemnástich súťažných vystúpení bez prehry. V Pekingu vo štvrtok pohodlne prešla cez Američanku Jennifer Bradyovú do štvrťfinále podujatia China Open, kde sa stretne s Japonkou Naomi Osakovou a pokúsi sa o predĺženie víťaznej série.

Stále iba 19-ročná Andreescová ovládla posledný grandslamový turnaj sezóny US Open a odvtedy viac ako tri týždne pauzovala. V Pekingu sa však vrátila na kurty v starej forme. "Snažím sa naďalej robiť to najlepšie, čo viem a pokračovať v tom. Špeciálne teraz, ked sa mi darí. Občas chcem niečo v mojej hre zmeniť, pretože sa cítim sebavedomo, ale naučila som sa, že to nemusí vždy fungovať," uviedla šikovná praváčka pre portál wtatennis.com.

Mladá Kanaďanka pocítila zatiaľ naposledy chuť prehry koncom marca na turnaji v Miami, kde predčasne odstúpila z duelu proti Estónke Anett Kontaveitovej. Odvtedy však dosiahla sedemnásť víťazstiev za sebou, ktoré jej pomohli k celkovým triumfom na turnaji v Toronte alebo na US Open. Vďaka tomu sa výrazne posunula v rebríčku. V závere minulého kalendárneho roka bola na 178. mieste a po US Open už figurovala na piatej pozícii. V rebríčku zohľadňujúcom výsledky iba z roku 2019 je Andreescová dokonca štvrtá.

Kanaďanka Bianca Andreescová Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Andy Wong

Na ceste za ďalším turnajovým titulom čaká rodáčku z Mississaugy náročná prekážka v podobe Japonky Osakovej. Dve mladé hviezdy svetového tenisu proti sebe na hlavnom okruhu ešte nikdy nestáli. "Som v očakávaní o niečo viac ako bývam bežne. Chcela som proti nej hrať už odvtedy, keď sa jej podarilo vyhrať Australian Open aj US Open. Som šťastná, že proti Naomi budem môcť nastúpiť a myslím si, že to bude zábava," dodala Andreescová.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Peking Bianca Andreescová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Andy Wong
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články