Bývalý prezident SZĽH v novej funkcii: Kohút bude pôsobiť na olympijskom výbore

Martin Kohút
Martin Kohút

BRATISLAVA - Niekdajší prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút sa stal vo štvrtok tretím viceprezidentom Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV). Do funkcie ho navrhol prezident SOŠV Anton Siekel a Kohút následne úspešne prešiel schvaľovacím konaním zo strany výkonného výboru. Informácie priniesol web olympic.sk.

Kohút sa bude v rámci svojho portfólia venovať oblastiam infraštruktúry a investícií. Doteraz v SOŠV viedol komisiu, ktorá sa zaoberala posudzovaním žiadostí o poskytnutie príspevku na modernizáciu, rekonštrukciu a budovanie športovej infraštruktúry. Na základe jej odporúčania výkonný výbor SOŠV vo štvrtok schválil rozdelenie sumy troch miliónov eur z verejných zdrojov pre 45 projektov z 33 športov.

Rodák z Michaloviec doplnil na pozíciách viceprezidentov SOŠV Petra Korčoka a Zdenka Kríža, ktorí zastrešujú oblasť športov a olympizmu. Pôvodne jednu z troch viceprezidentských pozícií od novembra 2016 zaujímal Jozef Gönci. Od januára 2019 však nastúpil na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR do funkcie štátneho tajomníka pre šport a na funkciu rezignoval. Na uvoľnenú pozíciu zasadol Kohút, ktorý je zároveň členom výkonného výboru aj v SZĽH. Funkčné obdobie všetkých volených orgánov SOŠV sa skončí v novembri 2020.


Tagy: SOŠV

Zdroj:
SITA

DISKUSIA