Čiliak prehovoril o hosťovaní v Zlíne: Najlepšia možnosť pre mňa aj Kometu

Marek Čiliak
Marek Čiliak

ZLÍN - Slovenský hokejový brankár Marek Čiliak bol v závere predchádzajúcej sezóny jasnou jednotkou Komety Brno a v minulosti moravskému klubu dvakrát vychytal majstrovský titul. Prípravné obdobie pred ročníkom 2019/20 ho však nezastihlo v ideálnej forme a počas septembra sa nedočkal štartu v súťažnom zápase. Pred zvolenským rodákom dostal prednosť mladší konkurent Karel Vejmelka. Čiliakovu nelichotivú situáciu by malo vyriešiť hosťovanie v Zlíne, kde strávi posledné tri mesiace kalendárneho roka.

"Dohoda bola obojstranná. Sadli sme si a dohodli sa na tom, že to bude najlepšia možnosť pre mňa aj pre Kometu. Vejmelka má formu, takže nie je dôvod niečo meniť a ja tomu rozumiem. Chytať však potrebujem, a tak je pre klub lepšie, ak bude mať rozchytaných oboch gólmanov," uviedol 29-ročný Slovák v rozhovore pre portál iDnes.cz.

Čiliak zamieril do Zlína ako náhrada za zraneného Libora Kašíka. Jeho úlohou však bude aj zdvihnúť "baranov" z posledného miesta tabuľky českej extraligy. "Idem do Zlína s čistou hlavou a snáď im pomôžem k lepším výsledkom. Keď som začínal v Komete, zažil som podobnú situáciu. Takisto sme neboli na špici a nakoniec sme získali strieborné medaily," povedal slovenský reprezentant.

U severozápadných susedov má Čiliak povesť špecialistu na vyraďovacie boje. V play-off predvádzal impozantné výkony najmä v majstrovských ročníkoch 2016/17 a 2017/18. Preto sa začiatkom októbra zbytočne nedostáva pod tlak. "Ešte mám čas. Nebral som zle to, že nechytám a neberiem negatívne ani to, že pôjdem chytať inde. Iba hovorím, že pre mňa aj pre Kometu to bude lepšie, ak budem v zápasovej záťaži. Budem doma, v Zlíne budem spať len pred zápasom a po zápase, inak budem dochádzať," dodal účastník dvoch svetových šampionátov.


Tagy: Marek Čiliak HC Kometa Brno PSG Berani Zlín

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Marek Lukáč

DISKUSIA