Ďalší bojovný výkon priniesol svoje ovocie: Slovan si z Portugalska odnáša cenný bod

Na snímke hráči ŠK Slovan Bratislava oslavujú vyrovnávajúci gól na 1:1 počas zápasu 2. kola K - skupiny futbalovej Európskej ligy Sporting Braga – ŠK Slovan BratislavaNa snímke hráči ŠK Slovan Bratislava oslavujú vyrovnávajúci gól na 1:1 počas zápasu 2. kola K - skupiny futbalovej Európskej ligy Sporting Braga – ŠK Slovan Bratislava Zdroj: TASR – Jakub Kotian

BRAGA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava remizovali vo štvrtkovom zápase 2. kola skupinovej fázy Európskej ligy na pôde Sportingu Braga 2:2. "Belasí" s portugalským klubom dvakrát prehrávali, ale v oboch prípadoch dokázali skóre vyrovnať. Cenný bod dosiahli vďaka vlastnému gólu obrancu Bruna Vianu, ktorý v 87. min usmernil do domácej brány pas Erika Daniela. Slovan tak naďalej zostáva lídrom K-skupiny so ziskom štyroch bodov a skóre 6:4. Ďalší zápas odohrá 24. októbra, keď na Tehelnom poli privíta anglický Wolverhampton.

Slovan začal stretnutie veľmi dobre, favorizovaného súpera držal na dištanc a dostal sa aj do niekoľkých zakončení. V úvodnej štvrťhodine dvakrát ohrozil súperovho brankára maďarský reprezentant Dávid Holman, ale skórovať sa mu nepodarilo. Hráči Sportingu Braga postupom času zlepšili svoju hru a v 31. minúte otvorili skóre po presnej hlavičke brazílskeho stopéra Bruna Vianu. "Belasí" však dokázali reagovať ešte v prvom polčase. V nadstavenom čase vybojoval penaltu Andraž Šporar a hoci jeho strelu Eduardo vyrazil, slovinský útočník následne pohotovo usmernil loptu do siete.

Na snímke hráči ŠK Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR – Jakub Kotian

Braga sa dostala do opätovného vedenia v 63. minúte. Obliehanie brány Dominika Greifa ukončil presnou technickou strelou z rohu šestnástky Wenderson Galeno, pre ktorého to bol premiérový gól v tejto pohárovej sezóne. Ján Kozák ml. po inkasovanom góle poslal na trávnik duo Ljubičič, Dražič, no hra slovenského majstra sa výrazne nezlepšila. V druhom polčase Slovan nebol príliš nebezpečný, ale v 87. minúte sa mu podarilo skóre vyrovnať na konečných 2:2. Na pravej strane sa uvoľnil Erik Daniel a jeho strieľanú prihrávku si zrazil do vlastnej brány obranca Viana.