VIDEO Návrat do Chicaga alebo miesto pri slovenskom hokeji? Hossa vidí svoju budúcnosť takto

Marián Hossa sa prišiel pozrieť do kabíny Chicaga Blackhawks
Marián Hossa sa prišiel pozrieť do kabíny Chicaga Blackhawks

PRAHA - Piatkový zápas NHL v pražskej O2 aréne medzi hokejistami Philadelphie a Chicaga si nenechá ujsť ani bývalý útočník Blackhawks Marián Hossa. Štyridsaťročný Slovák, ktorý kvôli kožnej chorobe v máji 2018 predčasne ukončil kariéru, sa po dlhšej dobe stretol s bývalými spoluhráčmi z Chicaga. Kam povedú jeho ďalšie kroky, zatiaľ nevie.

"Strašne dlho som chlapcov nevidel. Dlho som hovoril s Toewsom, Kaneom, Keithom, Seabrookom, s našimi kustódmi, s ktorými sme boli desať rokov. Mali sme si čo povedať," prezradil novinárom Hossa, trojnásobný víťaz Stanley Cupu s Chicagom z rokov 2010 , 2013 a 2015.

Štart najslávnejšej hokejovej súťaže v českej metropole si pochvaľuje. "Je to super, veľká propagácia hokeja, hlavne NHL. Ľudia si prídu na svoje, uvidia dva špičkové tímy. Verím, že si každý túto veľkolepú šou užije. Čo môže byť pre malých českých chlapcov lepšie, než opening night v Prahe. Držím palce," vyhlásil Hossa. Útočníka Blackhawks Dominika Kubalíka, ktorý si s veľkou pravdepodobnosťou odbije debut v NHL, nestretol. Jeho spoluhráča Davida Kämpfa však áno. "Poprial som mu všetko dobré na domácej pôde. Je to tretia sezóna, ktorá mu v NHL začína. Poprial som mu veľa šťastia, fandím mu," konštatoval Hossa.

Rodák zo Starej Ľubovne verí, že Chicago po dvojročnej pauze postúpi do vyraďovacích bojov. "Majú nového trénera (Jeremyho Collitona) v tom, že začína od začiatku sezóny. Čo je dôležité pre ten tím je to, že je mladý a má perspektívu. Na tom Blackhawks stavia. Omladili káder. Mladosť je zmiešaná s dobrou skúsenosťou. Najväčšie hviezdy sú v najlepších rokoch. Keď bude zdravý (brankár) Corey Crawford, ktorý je dosť veľkou oporou mužstva, tak do play-off postúpia," uviedol Hossa.

V drese Chicaga naposledy pôsobil v sezóne 2016/17. Kvôli špecifickej kožnej chorobe a vedľajším účinkom liekov musel nasledujúci ročník vynechať a nakoniec s hokejom prestať. Na papieri je však stále hráčom NHL, keďže Blackhawks v júli 2018 vymenili jeho práva do Arizony, aby si uľavili pod platovým stropom. Hossa v roku 2009 podpísal zmluvu na 12 rokov, z ktorej ešte zostávajú dva roky.

Budúcnosť si Hossa zatiaľ necháva otvorenú, hoci s Chicagom sa o možných pozíciách v klubovej organizácii bavil. "Niektoré veci sa nedajú robiť, to by som sa musel presťahovať späť do Chicaga, ale momentálne chcem žiť na Slovensku. Zatiaľ neuvažujem nad tým, čo presne. Viem určité veci, ale nechcem ich rozoberať, pretože dva roky sú dlhá doba a môže sa toho veľa zmeniť," vysvetlil hráč, ktorý v zámorskej súťaži nastupoval aj za Ottawu, Atlantu, Pittsburgh a Detroit.

Počas májových majstrovstiev sveta na Slovensku sa tiež bavil s bývalým spoluhráčom z reprezentácie a súčasným generálnym manažérom národného tímu Miroslavom Šatanom. "Hovoril som mu, že mám kontrakt, zatiaľ ma to neťahá, či už na trénerskú pozíciu alebo byť nejako aktívne pri hokeji. Užívam si to z pozadia a rád sa pozerám na hokej. Pochopil ma. On sám mal po kariére priestor preto urobiť krok naspäť a popremýšľať o tom, čo chce, byť s rodinou. Teraz som v tých rokoch," povedal Hossa.


Tagy: Marián Hossa Chicago Blackhawks

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK
Foto:
Chase Agnello-Dean/Chicago Blackhawks; Video: nhl.com

DISKUSIA