SOŠV schválil viaceré projekty: Do slovenského športu sa investujú milióny

Anton SiekelAnton Siekel Zdroj: SITA/Branislav Bíbel

BRATISLAVA - Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) schválil pre 45 rôznych predložených projektov rozdelenie sumy tri milióny eur ako príspevku na modernizáciu, rekonštrukciu a budovanie športovej infraštruktúry. SOŠV dostal dovedna takmer 400 žiadostí o príspevok.

"To svedčí o skutočne zanedbanom stave slovenskej športovej infraštruktúry. Z tohto dôvodu na tento stav SOŠV upozorní aj príslušné organizácie a bude sa touto problematikou ďalej zaoberať," referuje oficiálny web výboru.

Financie získali projekty pre 33 športových odvetví. Ak na rovnaký účel bude mať SOŠV ďalšie prostriedky, zaoberať sa bude aj žiadosťami, ktoré tentokrát neuspeli v schvaľovacom procese. O podporu žiadali rôzne kluby, ale aj športové zväzy, organizácie prevádzkujúce športoviská či samosprávy, ktoré tiež majú pod svojimi krídlami športovú infraštruktúru.

Najvyššiu sumu získala v kategórii viacúčelové športové zariadenia spoločnosť prevádzkujúca bratislavskú športovú halu Mladosť na Trnavskej ceste, tej SOŠV schválil 190-tisíc eur. O päť tisíc eur menej získalo mesto Michalovce na rozvoj infraštruktúry určenej pre florbal. Viac ako 100-tisíc eur dostanú aj Slovenská basketbalová asociácia (SBA), Slovenský zväz juda (SZJ), Slovenská lyžiarska asociácia (SLA) či v kategórii vzpieranie Pästiarsky klub Zvolen.

Rovných 100-tisíc eur je určených na osem ďalších projektov vrátane toho pre boxerský klub KO Box klub Galanta súčasného šéfa Slovenskej boxerskej federácie (SBF) Tomáša Kovácsa, jazdecký klub TJ Slávia STU Bratislava, Slovenský rýchlokorčuliarsky zväz alebo v kategórii viacúčelové športové zariadenia pre mesto Trnava.

Viac o téme: SOŠV
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Branislav Bíbel
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články