VIDEO Brankárske opory vyhriate na 200 stupňov: Český útočník neveril vlastným očiam!

Sergei Bobrovsky
Sergei Bobrovsky

NASHVILLE - Hokejová NHL v noci pokračovala druhým hracím dňom a v akcii sa predstavilo 16 mužstiev. Strelecky sa presadilo každé z nich, no hviezdili aj dvaja brankári. Minimálne v dvoch momentoch, kedy preukázali svoje kvality medzi tromi žrďami.

Hlavnými protagonistami dychberúcich momentov boli Sergei Bobrovski z Floridy a Devan Dubnyk, nastupujúci za Minnesotu Wild. Prvý menovaný sa za stavu 1:1 na ľade Tampy Bay ukázal ako skutočná opora. Spolupráca dua Anthony Cirelli - Ondřej Palát smerovala za jasným gólom, lenže vtom vyskočila čarovná lapačky Bobrovskeho a ten akciu zneškodnil.

V konečnom dôsledku sa nemusel Palát trápiť, pretože Tampa Bay doma zvíťazila 5:2 a bol to práve český útočník, ktorý strelil víťazný zásah na 3:2. 

V druhom prípade prišlo k ešte pôsobivejšiemu zákroku. Devan Dubnyk z Minnesoty sa síce tiež po poslednej siréne nemohol priveľmi usmievať (Wild prehrali na ľade Predators 2:5), ale mohol cítiť aspoň malú náplasť v podobe ekvilibristického predstavenia.

Tento moment sa odohral za stavu 0:0, v konečnom dôsledku ale Minnesote k ničomu nepomohol. Zneškodenený Mikael Granlund si nemusel lámať hlavu, jeho čas prišiel v tretej tretine vyrovnávacím gólom na 2:2. 


Tagy: Florida Panthers Devan Dubnyk Minnesota Wild Sergei Bobrovski

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Chris O'Meara; Video: YouTube/NHL

DISKUSIA